REXSAN

Neleista realizuoti ilgagrūdžių plikytų ryžių iš Vietnamo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl viršyto didžiausio leistino pesticidų karbendazimo ir benomilo kiekio neleista realizuoti Lietuvos rinkoje 25 tonų ilgagrūdžių plikytų ryžių iš Vietnamo.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę ir siekdami apsaugoti vartotojus nuo nesaugios produkcijos, paėmė ištyrimui ilgagrūdžių plikytų ryžių mėginį pesticidų likučiams nustatyti. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikus tyrimus, nustatytas per didelis pesticidų karbendazimo ir benomilo sumos, išreikštos kaip karbendazimas, kiekis (0,037 ±0,018 mg/kg) – didžiausias leistinas pesticidų karbendazimo ir benomilo sumos, išreikštos kaip karbendazimas, kiekis ryžiuose yra 0,01mg/kg.

Nesaugių ryžių siunta į rinką nepateko, o įmonei importuotojai – UAB „Kongama“ (Pramonės pr. 16B, Kaunas) nurodyta ryžius saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui. Atliekamas tolimesnis tyrimas dėl kitų ryžių siuntų.

AB „Kongama“ nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. Šios įmonės importuojamų ryžių siuntų mėginiai bus imami tris kartus iš eilės, kol tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus.

Apie šiuos nesaugius ilgagrūdžius plikytus ryžius skubiai informuota Europos Komisija Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE