Mollers

Naujas migrenos gydymo metodas be vaistų jau Lietuvoje!

„Jau sukurta nauja veiksminga ir saugi neurostimuliacijos priemonė migrenai gydyti“, –  paskelbta 2013 m. vasario 6 d. Amerikos neurologijos akademijos oficialiame moksliniame žurnale „Neurology“.  Jame buvo išspausdinti klinikinio tyrimo PREMICE rezultatai, kurie patvirtino, jog patentuotas belgų gamybos medicininis prietaisas „Cefaly“ yra puiki vaistų, kurių kenčiantys galvos skausmus žmonės vartoja dideliais kiekiais ir patiria šalutinį poveikį, alternatyva. Nuo šiol įsitikinti medicininio prietaiso „Cefaly“ veiksmingumu galima ir Lietuvoje.

Klinikinio tyrimo PREMICE rezultatai patvirtino medicininio prietaiso „Cefaly“ veiksmingumą mažinant migreną, nes po 3 mėnesių gydymo net 50 proc. tiriamųjų sumažėjo migreninio skausmo dienų skaičius. Net 70 proc. pacientų teigė, kad jie liko patenkinti ar labai patenkinti gydymu. Itin įspūdingų rezultatų gauta dėl sumažėjusio suvartojamų vaistų kiekio. Tyrimo dalyvių grupėje, kurioje buvo naudojamas „Cefaly“, galvos skausmo priepuolių malšinimo vaistų buvo suvartota net 37 proc. mažiau nei įprastai. Tyrimo dalyviai, kuriems migrenos dienų skaičius sumažėjo 50 proc. ir daugiau, vaistų vartojo net 75 proc. mažiau.

„Šie rezultatai yra tokie patys, kaip ir migrenos prevencijai vartojamų vaistų, tačiau pastarieji dažnai sukelia įvairų šalutinį poveikį ir jis yra toks žalingas, kad žmonės nusprendžia nutraukti vaistų vartojimą“, – teigia tyrimo autorius, Belgijos Lježo universiteto mokslų daktaras, Amerikos neurologijos akademijos narys Jean Schoenen. Tuo tarpu „Cefaly“ yra visiškai saugus, nesukeliantis nepageidaujamo šalutinio poveikio. Iš visų migrenos gydymo būdų „Cefaly“ pasižymi geriausiu saugumo ir veiksmingumo santykiu.

„Minėtas klinikinis tyrimas PREMICE patvirtino, kad medicininis prietaisas „Cefaly“ yra puikus pasirinkimas migrena sergantiems pacientams, kurie ieško veiksmingos priemonės, padedančios sumažinti pasikartojančių migrenos priepuolių dažnį, jų stiprumą ir trukmę. Iki šiol Lietuvoje pasikartojančius migrenos priepuolius buvo įprasta slopinti vaistais,“ – teigia LSMU profesorė, Lietuvos galvos skausmų specialistų asociacijos prezidentė Diana Obelienienė.

Jau 20 metų tarptautinėje veikloje su klinikinio tyrimo PREMICE autoriumi Jean Schoenen bendradarbiaujanti LSMU profesorė Diana Obelienienė pastebi, jog negalavimams gydyti vis dažniau pasitelkiami nauji ir patobulinti senieji aparatai, kurie paskutinius dvidešimt metų buvo mažiau naudojami dėl siūlomų vaistų gausos.

„Cefaly“ – tai naujoviški patentuoti medicininiai prietaisai, kuriuos gamina Belgijos bendrovė STX-Med. Tai pirmasis galvos neurostimuliacijos prietaisas, naudojamas išoriškai, nes iki šiol buvo naudojami tik implantuojamieji neurostimuliatoriai (panašūs į širdies stimuliatorių). „Cefaly“ yra dedamas ant galvos ties viršutine trišakio nervo šaka ir ją stimuliuoja nedidelėmis elektros iškrovomis. Stimuliacija neturi jokio šalutinio poveikio, taigi „Cefaly“ yra saugus medicininis prietaisas, todėl jį gali naudoti nėščios moterys ir net vaikai nuo aštuonerių metų.

Medicininis prietaisas „Cefaly“ turi 3 skirtingas programas, generuojančias skirtingo dažnio impulsus ir veikiančias trejopai: malšina skausmo priepuolius, veikia prevenciškai, mažindamas priepuolių pasikartojimą bei jų intensyvumą, ir gydo nemigą, mažina stresą, įtampą bei nerimą. Be to, prietaisas veiksmingai gydo ne tik migreninius, bet ir kitokio pobūdžio galvos skausmus.

„Cefaly“ prietaisui suteiktas medicininis CE sertifikatas. Juo prekiaujama Europoje, Kanadoje ir daugelyje kitų šalių. Šį prietaisą jau galima įsigyti ir Lietuvoje. „Cefaly“ vienintelis įgaliotasis platintojas Lietuvoje – UAB „Optifarma“.

Daugiau informacijos ieškokite www.cefaly.lt

Vytautas Vasiliauskas,
UAB „Optifarma“ direktorius
Tel. 8 698 490 92,
vytautas@optifarma.lt

TAIP PAT SKAITYKITE