Natūralaus mineralinio vandens poveikis ir efektyvumas žmonių sveikatai buvo gerai žinomas jau senovėje. Tyrimais įrodyta, kad natūralus silpnai gazuotas mineralinis vanduo, turintis gydomųjų savybių produktas, ne tik atgaivina, bet ir šalina kai kuriuos sveikatos sutrikimus.
Tačiau ir čia esama nemažai problemų, kadangi mineralizuotas vanduo nelygu natūraliam mineraliniam vandeniui. Parduotuvių lentynose daugybė įvairiausių geriamųjų mineralizuotų vandenų, todėl labai svarbu teisingai pasirinkti. Dauguma jų yra gaminami į geriamąjį vandenį pridėjus įvairių cheminių druskų. Tokie vandenys neprilygsta natūraliems mineraliniams vandenims, kurie susidaro druskingose žemės gelmių kloduose per milijonus metų.
Skysčių pusiausvyros palaikymui organizme gydytojai rekomenduoja gerti vidutinės mineralizacijos natūralų mineralinį vandenį, kuris vis dažniau įtraukiamas į mitybos racioną ir daugelio susirgimų profilaktikai.
Bene nuodugniausiai pasaulyje ištirti ir plačiausiai aprašyti yra natūralūs sulfatiniai – hidrokarbonatiniai geriamieji – gydomieji vandenys bei jų veikimo mechanizmas. Lietuvoje tokio vandens versmė rasta net 689 metrų gylyje. Atlikus laboratorinius tyrimus paaiškėjo, kad šis natūralus mineralinis vanduo bakteriologiškai švarus, o jį vartojant nereikia skiesti, kadangi jame yra žmogaus organizmui reikalinga mineralų koncentracija.
Tai nepagamintas, neskiestas, nemineralizuotas cheminėmis druskomis, o natūralus mineralinis vanduo iš žemės gelmių išgaunamas specialiais nerūdijančio plieno vamzdžiais, kurie apsaugo pirmykštį vandens švarumą nuo bet kokio išorės poveikio ar užteršto paviršinio vandens.
Gydytojų teigimu, silpnai gazuotą natūralų mineralinį vandenį naudinga gerti susilpnėjus daugelio ligų simptomams, nutukimo atveju šio mineralinio vandens efektyvumas visų pirma pagrįstas ne jo laisvinamuoju poveikiu ar suvirškinto maisto pasisavinimo mažinimu, o labiau su oksidacinių, nereikalingas medžiagas skaidančių procesų suintensyvėjimu
Verta prisiminti:
natūralus mineralinis vanduo savo sudėtyje turintis sulfatų ir magnio jonų, mažina dirglumą ir nemigą,
slopina galvos skausmą, širdies ritmo sutrikimus,
mažina cholesterolio kiekį kraujyje,
iš organizmo pašalina daugiau kenksmingų medžiagų.
Vidutinės mineralizacijos sulfatinis-hidrokarbonatinis vanduo, priešingai negu natrinis-chloridinis, randamas gana retai ir efektyvus gydant:
virškinimo sistemos susirgimus, ypač lėtinį gastritą, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas, kada padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, kepenų, tulžies pūslės, inkstų ligas, medžiagų apykaitos sutrikimus (antsvorį, aterosklerozę), įvairias neurozes.
Ar žinote, kad:
vanduo, kuriame ištirpusių mineralinių medžiagų yra nedaug (iki 1500 mg litre), yra tinkamas kasdienei mitybai ir jo per dieną galima išgerti iki 2 litrų,
vanduo, kuriame ištirpusių mineralinių medžiagų daug, vietoj geriamojo vandens neturėtų būti vartojamas, juo piktnaudžiauti negalima todėl, kad jis – tam tikrų mineralinių medžiagų šaltinis.