Gudručio vaistinė

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir Klaipėdos universitetas bendradarbiaus mokslinių tyrimų veikloje

Rugsėjo 15 dieną Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius dr. Renaldas Čiužas ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo kartu keistis aktualia informacija ir vykdyti mokslinius tyrimus psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir su vartojimu susijusios žalos mažinimo srityje.

Departamento direktorius dr. Renaldas Čiužas džiaugiasi, kad ilgus metus departamento ir Klaipėdos universiteto (KU) vykdytos bendros iniciatyvos pagaliau įgavo teisinį statusą.

„Šis susitarimas yra dar vienas svarbus žingsnis pirmyn, siekiant didinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. Kartu bendradarbiaudami su Klaipėdos universitetu Klaipėdos m. savivaldybės administracija, Narkotikų kontrolės komisija (NKK) ir Visuomenės sveikatos biuru jau dabar stebime pozityvius pokyčius Klaipėdos krašte“, – sakė departamento vadovas.

„Uostamiestis su visomis galimomis rizikomis nuolat yra KU Sveikatos mokslo fakulteto mokslininkų akiratyje. Ir tai, kad miestas – uostas gali džiaugtis gana palankiais rodikliais psichotropinių medžiagų, tabako ir alkoholio vartojimo srityse, yra sėkmingas bendro mokslo, savivaldos ir nacionalinių institucijų darbo rezultatas. Vertiname partnerystes kaip priemonę sveikesnei, švaresnei, saugesnei miesto ir krašto aplinkai kurti“, – teigė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Higienos instituto duomenimis, Tabako gaminių vartojimo kasdien per paskutines 30 d. tenkantis 1000 gyventojų rodiklis Klaipėdos savivaldybėje buvo vienas iš mažiausių Lietuvoje. 2018 m. 49 proc. respondentų apklaustų Klaipėdos naktinio pasilinksminimo vietose atsakė, kad vartojo tabako produktus kasdien arba beveik kasdien (Lietuvoje vidurkis siekia 55 proc.). 31 proc. atsakė, kad visai nevartoja (Lietuvoje – 23 proc.). Alkoholio vartojimo per paskutinį mėnesį rodiklis Klaipėdoje siekė 30 proc. (Lietuvoje – 28 proc.). 22 proc. Klaipėdoje respondentų nurodė, kad narkotikus vartoja naktinio pasilinksminimo vietose (Lietuvoje šio skaičiaus vidurkis – 38 proc.).

Kasmet Klaipėdos m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius ir departamentas aptaria Ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimo savivaldybėje galimybes. Ankstyvoji intervencijos programa skirta  14–21 metų amžiaus jaunimui, eksperimentuojančiam/nereguliariai vartojančiam alkoholį ir/ar narkotikus, kai dar nėra išreikštų priklausomybės požymių. Departamento vadovas džiaugiasi savivaldybės iniciatyvomis didinti Ankstyvosios intervencijos paslaugų spektrą, dėl ko net ir karantino sąlygomis, buvo programoje dalyvaujančių jaunuolių grupė sėkmingai pabaigė programą.

 

TAIP PAT SKAITYKITE