Venoruton spray purškalas kojoms

Moteris ir vyras – tik draugai?

Ar gali vyras ir moteris būti tik draugais? Vienareikšmio atsakymo nėra. Tačiau remiantis dauguma tyrimų, rodos, tai įmanoma.

Daktaras Geoffrey Greifas, Maryland School of Social Work profesorius, susidomėjęs šiuo visada aktualiu klausimu, nusprendė atlikti apklausą ir išsiaiškinti, ar galimi tokie – platoniški – santykiai tarp vyro ir moters.

Nors tokos draugytės realumu tiki dauguma tiek vyrų, tiek moterų, visgi pastarųjų procentas kiek menkesnis. Moters ir vyro draugyste neabejoja trys ketvirtadaliai daktaro G. Greifo atlikto tyrimo dalyvių vyrų. Tuo tarpu tikinčios platoniška draugyste su vyrais teigė apie 65 proc. moteriškos lyties atstovių.

G. Greiffas neabejoja, jog platoniški santykiai yra įmanomi. Tačiau, jo nuomone, šie labai lengvai gali susikomplikuoti, kuomet atsiranda tam tikra fizinė trauka ir dingsta skaidrumas. Taip pat labai dažnai tokios draugystės tarp vyro ir moters tampa painios, kuomet vienas iš draugų susiranda antrąją pusę.

„Dauguma apklaustųjų teigė pirmiausia tampantys draugais, o vėliau juos ima sieti kažkas daugiau. Tokio siužeto pavyzdžių pilna kino filmų scenose. Tai visai kas kita, nei neplanuoti susitikimai darbe, parke ar bare, kurių metu tiesiog staiga imama jausti fizinė trauka kitam asmeniui. Čia draugystė toli gražu nėra pirminis motyvacjos šaltinis”, – dėsto G. Greiffas psychologytoday.com.

Visgi dauguma žmonių tiki, jog draugystė tarp skirtingos lyties žmonių įmanoma. G. Greifo manymu, dauguma žmonių pažįsta save ir nujaučia, kuomet draugytė yra „saugi”, o kada platoniško bendravimo ribos gali būti peržengtos.

Šiuo atveju iškyla tam tikra rizika tiek draugystei, tiek ir rimtiems santykiams, jei kuris nors iš draugų tokius turi. Daktaro nuomone, svarbiausia – atvirumas. Būtina suvokti, kada pats sieki tik draugystės, o kada draugiškai bendrauji su žmogumi, nuolat puoselėdamas viltį kažkada su juo tapti pora. Pastarasis variantas atsiranda tuomet, kai žmogus traukia dvejopai – ir emocionaliai, ir fiziškai. Tokios situacijos negalima vertinti neigiamai ar teigiamai – tiesiog visuomet naudinga būti sąžiningam pačiam su savimi, mat tai gali apsaugoti nuo santykių painiavos bei širdies skausmo.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE