Nobel biocare

,,Mokslo darbų” seriją papildė knyga apie hospitalines infekcijas

Higienos institutas išleido 10-ąją serijos ,,Mokslo darbai” knygą ,,Hospitalinių infekcijų, jų rizikos veiksnių paplitimas ir valdymo būklė slaugos ligoninėse”.

Hospitalinės infekcijos užima ypatingą padėtį tarp infekcinių ligų, nes jos įgyjamos sveikatos priežiūros įstaigose. HI sukelia įvairiausi sukėlėjai, kurie dažniausiai būna atsparūs įprastai taikomam gydymui, dėl šių infekcijų pailgėja hospitalizacijos trukmė ir padidėja gydymui bei priežiūrai skiriamos išlaidos, gali kilti sunkių komplikacijų. Nepaisant šiuolaikinių infekcijų kontrolės ir prevencijos priemonių, hospitalinės infekcijos ir toliau išlieka svarbi asmens ir visuomenės sveikatos problema.

,,Mokslo darbų” leidinyje “Hospitalinių infekcijų, jų rizikos veiksnių paplitimas ir valdymo būklė slaugos ligoninėse” pristatomi Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Tyrimų ir technologijų vertinimo skyriaus specialistų Europinių iniciatyvų fone atlikti pirmieji tyrimai Lietuvos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse, ilgalaikės globos įstaigose, kuriais siekta ne tik aprašyti infekcijų paplitimo ir antibiotikų vartojimo būklę, tačiau įvertinti infekcijų prevencijos potencialą – žmogiškuosius resursus, prevencinės veiklos būklę ir vystymo galimybes.

Leidinys turėtų sudominti hospitalinių infekcijų kontrolės specialistus ir kitus asmenis, tiesiogiai atsakingus už hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą ir valdymą, taip pat gydytojus, slaugytojus, ypač dirbančius slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse ar socialinės globos senyvo amžiaus asmenims įstaigose, jų administratorius bei visuomenės sveikatos specialistus, besidominčius infekcijų prevencija.

Daugiau informacijos apie atliktą tyrimą Jums gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Tyrimų ir technologijų vertinimo skyriaus vyr. specialistė Rūta Markevičė, tel. (85) 261 4184 arba el. paštu ruta.markevice@hi.lt.

Daugiau informacijos apie šį ir kitus šios serijos leidinius galite rasti adresu www.hi.lt -> Leidiniai -> Moksliniai leidiniai arba paspaudę nuorodą čia.

(http://www.hi.lt/content/moksliniai_leid.html)

TAIP PAT SKAITYKITE