Televizoriaus žiūrėjimas ir žaidimas kompiuteriu kenkia žmogaus širdžiai nepriklausomai nuo to, kiek jis mankštinasi, perspėja mokslininkai.
Širdies ligų ir priešlaikinės mirties rizika padidėja dvigubai tiems, kurie praleidžia daugiau nei keturias valandas „prilipę prie ekrano”, tyrimų rezultatus praneša telegraph.co.uk.
Tyrimai parodė, jog tie, kurie per dieną praleidžia daugiau kaip keturias valandas žiūrėdami televizorių, naršydami internete ar žaisdami kompiuterinius žaidimus, turi daugiau nei du kartus didesnę tikimybę turėti rimtų širdies problemų.
„Mūsų tyrimai rodo, kad ir dvi valandos per dieną, praleidžiamos prie ekrano, gali padidinti širdies priepuolio riziką”, – aiškino daktaras Emmanuelis Stamatakisas iš Londono Epidemologijos ir visuomenės sveikatos departamento.
Tiriamų asmenų, prie ekranų leidžiančių valandų valandas, rizikos susirgti laipsnis didėjo neatsižvelgiant į tokius faktorius, kaip rūkymas, žmogaus masė, kraujospūdis, socialinė klasė, makštinimasis.
Daugumos šiuolaikinių dirbančių suaugusiųjų kasdienos rutina yra susijusi su pasyvumu, sėdėjimu prie kompiuterio.
„Tai ir įpročio reikalas. Daugelis mūsų yra pratę grįžę namo įsijungti televizorių ir sėsti prie jo keletai valandų. Tiesiog tai yra lengva padaryti. Tačiau toks elgesys yra kenksmingas mūsų sveikatai, – sakė E.Stamatakisas. – Blogiausia, kad šios rizikos, pagal naujausius mūsų tyrimus, negali būti eliminuotos makšta. Tai yra rimtas perspėjimas visuomenei, kad reikia riboti sėdėjimus prie ekranų ir laisvalaikio leidimą sėdint apskritai”.