Nobel biocare

Mokslininkai nustatė, kad pilnatis trikdo miegą

Bazelio universiteto Šveicarijoje mokslininkai mano, kad pilnatis trikdo miegą, net jei žmogus nemato mėnulio šviesos, informuoja BBC.

Mokslininkai mėnulio įtaką pastebėjo per 33 savanorių tyrimą. Tiriamieji miegojo griežtai kontroliuojamomis laboratorijos sąlygomis. Tyrimo išvados skelbiamos žurnale „Current Biology“.

Kiekvienas dalyvis laboratorijoje miegojo dvi naktis, vieną iš jų – per pilnatį. Nustatyta, kad per pilnatį užmigti jiems reikėjo vidutiniškai penkiomis minutėmis daugiau laiko, jie miegojo 20 minučių trumpiau, o su giliuoju miegu susijusi smegenų veikla trečdaliu sumažėjo.

Taip pat pastebėta, kad per pilnatį žmonių organizme sumažėja hormono melatonino, kuris susijęs su organizmo vidiniu laikrodžiu. Tamsoje organizmas gamina daugiau melatonino, o kai šviesu – mažiau. Įdomu tai, kad Bazelio universiteto mokslininkai nustatė, jog pilnaties poveikis gali būti nesusijęs su mėnulio šviesa. Tyrimo patalpos buvo tamsios, ir dalyviai mėnulio nematė, be to, jie nežinojo, koks yra tyrimo tikslas.

Mokslininkai teigia, kad kai kurie žmonės gali būti ypač jautrūs mėnulio poveikiui. Didžiosios Britanijos miego ekspertas daktaras Nylas Stenlis mano, kad šio nedidelio tyrimo rezultatai svarbūs. Jis pridūrė, kad nuomonė, jog pilnatis trikdo miegą, yra taip giliai įsišaknijusi įvairiose kultūrose, kad joje turėjo būti bent krislelis tiesos.

TAIP PAT SKAITYKITE