Suaugusieji, kurie kenčia nuo chroniškos nemigos, yra dažniau linkę į savižudybę, nustatė amerikiečių tyrėjai. Medikai perspėjami būti itin akyliems, jei pacientai pasakoja apie sutrikusį miegą, net ir tais atvejais, jei žmogus niekada nesiskundė psichikos problemomis, pranešė BBC.
Kuo įvairesni žmonių miego sutrikimai, tuo dažniau juos gali apnikti mintys apie savižudybę arba jie net gali pabandyti tai įgyvendinti.
Tyrimo duomenys buvo pristatyti per Pasaulio psichiatrų asociacijos susirinkimą. Organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pasaulyje nusižudo apie 877 tūkst. žmonių. Mėginimų nusižudyti yra keturis kartus daugiau.
Mokslininkai jau ne kartą bandė rasti sąsajas tarp miego sutrikimų ir bandymo nusižudyti tarp paauglių ir nuo psichikos sutrikimų kenčiančių žmonių. Tačiau kol kas nebuvo žinoma, ar nemiga susijusi su padidėjusia savižudybės galimybe tarp sveikų suaugusiųjų.
Mičigano universiteto tyrėjų komanda analizavo ryšį tarp miego sutrikimų ir minčių apie savižudybę. Tyrime dalyvavo 5 tūkst. 692 amerikiečiai. Per metus 2,6 proc. tyrimo dalyvių galvojo apie savižudybę, o 0,5 proc. – bandė nusižudyti.
Mokslininkai tyrė tris miego sutrikimo tipus – negalėjimą užmigti, negalėjimą ilgai miegoti ir prabudimą likus porai valandų iki laiko, kai reikia keltis.
Žmonės, kuriems diagnozuoti du ar daugiau nemigos simptomų, 2,6 karto dažniau yra linkę į savižudybę nei miego sutrikimais nesiskundžiantys.