REXSAN

Mokslininkai nebesutaria dėl kūdikio žindymo

Geriausias maistas kūdikiui – motinos pienas, gaunamas tiesiai iš krūties.

Taip žindomi kūdikiai būna sveikesni, išvengia įvairių infekcijų. Tačiau mokslininkams kilo įtarimas, ar tokia mityba nedidina pavojaus vėliau susirgti astma ir alergija.

Kanados ir Naujosios Zelandijos medikai nustatė, kad ilgiau kaip keturias savaites krūtimi žindyti kūdikiai tampa dvigubai jautresni astmai ir alergijai negu maitintieji iš buteliuko.

Kaip pareiškė Kanados Makmasterio universiteto mokslinis bendradarbis Malcolmas Searsas, žindymas krūtimi neapsaugo vaikų nuo alergijos bei astmos ir net gali padidinti riziką susirgti šiomis ligomis.

Šie medicinos žurnale „Lancet” paskelbti duomenys prieštarauja anksčiau skelbtiems teiginiams, kad žindant vaikus 4 mėnesius ir ilgiau jie darosi atsparesni alergiją ir astmą sukeliantiems veiksniams.

Didžiosios Britanijos valstybinė gimdyvių priežiūros įstaiga, raginanti moteris kuo ilgiau žindyti vaikus krūtimi, taip pat tvirtina, kad dauguma mokslinių tyrimų įrodė, jog tokia mityba yra puikus būdas išvengti astmos, todėl ir toliau ragina moteris žindyti kūdikius.

Be to, jau labai seniai ir tvirtai įrodyta, kad maitinimas krūtimi palankiai veikia intelekto ir elgesio vystymąsi, mažina ausų uždegimo, viduriavimo, egzemų, gripo ir kitų kvėpavimo takų ligų tikimybę.



TAIP PAT SKAITYKITE