Biorythm

Ministrė R. Šalaševičiūtė sveikatos sistemos aktualijas aptarė su gydymo įstaigų vadovais

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė penktadienį susitiko su Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų vadovais. Susitikimo metu ministrė pristatė planuojamą Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto augimą, buvo aptarta ligoninių finansinė padėtis, kiti aktualūs klausimai.

 

Ministrė R. Šalaševičiūtė ligoninių vadovus informavo, kad 2015 m. planuojamas PSDF biudžeto augimas apie 300 mln. litų. Didžioji šių lėšų dalis bus panaudota balo vertės atstatymui. „Noriu pasidžiaugti, kad pirmą kartą po krizės balo vertę bus galima atstatyti iki 0,97 Lt. O jeigu situacija ir toliau gerės tokiais pačiais tempais, 2016 m. tikimės grąžinti ir 1 Lt. Tai gera žinia ne tik medikams, bet ir pacientams, galėsiantiems gauti greičiau ir kokybiškesnes paslaugas“, – pabrėžė ministrė.

Ministrė atkreipė dėmesį, jog ketina tęsti V. P. Andriukaičio priimtų sprendimų įgyvendinimą, jeigu reikės, juos koreguodama ir pristatė pirmą darbo savaitę atliktus darbus. Tarp jų – medikų atlyginimų skirtumų, kurie akivaizdūs ne tik skirtingose gydymo įstaigose, bet ir toje pačioje ligoninėje tarp tos pačios kvalifikacijos medikų, mažinimas. Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, situaciją reikia keisti, todėl sudaroma darbo grupė, reglamentuosianti sveikatos sistemos darbuotojų darbo užmokestį. „Tai nereiškia, kad mes bandysime kaip nors riboti ar centralizuoti darbo užmokesčio nustatymą, – pabrėžė ministrė. – Tiesiog norime nustatyti kriterijus ir principus, kuriais vadovaujantis būtų skaičiuojami teisingi atlyginimai visiems medikams. Todėl kviečiame teikti pasiūlymus arba deleguoti atstovus į šią darbo grupę“.

Ministrė paragino gydymo įstaigų vadovus teikti nuomonę ir kitais aktualiais klausimais. „Tik Jūs galite padėti mums spręsti aktualius klausimus, tobulinti sveikatos sistemą, nes mes nenorime nuleisti sprendimų iš viršaus, o rasti juos kartu ir tokius, kurie būtų naudingi visiems“, – sakė Ministrė R. Šalaševičiūtė.

Prisistatydami vadovai atkreipė dėmesį į bendras sveikatos sistemos bei konkrečias įstaigų problemas. Susitikimo dalyviai sutarė didžiųjų miestų didžiųjų ligoninių bendradarbiavimo klausimus svarstyti kompleksiškai, pagal poreikį tikslinti gydymo įstaigų veiklos planus, Klaipėdos pavyzdžiu svarstyti rajoninių ligoninių struktūrinį modelį.

Ministrė R. Šalaševičiūtė pažadėjo tęsti pirmtako tradiciją kartą per savaitę lankytis regionuose ir problemas spręsti tariantis tiesiogiai gydymo įstaigose.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

 

TAIP PAT SKAITYKITE