Urinal

Ministras: NVSC veikloje matau teigiamų pokyčių

Vakar, kovo 25 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) laikinąja vadove Giedre Aleksiene. Susitikimo metu buvo aptarta NVSC darbo organizavimo principai ir lūkesčiai, įvertinti pastarojo meto veiklos pokyčiai, jau matomi rezultatai.

Pasak ministro, susitikimas teikia vilties ateityje dar labiau įgalinti NVSC atlikti reikšmingas funkcijas, kurios itin svarbios ekstremaliosios situacijos metu.

„Žvelgiame su viltimi, nes NVSC prasidėję pokyčiai akivaizdžiai matomi ir jau duoda rezultatų. Žinoma, ne visi pokyčiai įgyvendinami per vieną dieną ar per mėnesį. Kai valstybė yra tokioje sudėtingoje situacijoje, nerimą kelia naujų koronaviruso mutacijų plitimas, reaguoti reikia greitai ir toliaregiškai, užkertant kelią COVID-19 sklaidai. NVSC perėjimas nuo principo „testuojama-izoliuojama“ prie „izoliuojama-testuojama“ tikrai yra tas žingsnis, kuris iš esmės keičia požiūrį į viruso atsekamumą ir jo užkardymą“, – sako ministras A. Dulkys.

Laikinoji vadovė, pristatydama atvejų ištyrimo situaciją, pozityviai vertino epidemiologinę diagnostiką: naujų atvejų ištyrimo procentas šiuo metu vidutiniškai siekia 95 proc. Be to, aptardama situaciją, vadovė pasidžiaugė pačių žmonių, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija, indėliu – savarankiškai užsikrėtusiems skirtą NVSC anketą jau užpildė daugiau nei 2300 žmonių, taip prisidėdami prie greitesnio kelio infekcijai plisti užkirtimo.

Susitikimo metu, atsižvelgus į besikeičiančią epidemiologinę situaciją, aptarti protrūkių atpažinimo bei valdymo iššūkiai. Stebima, kad pastarosiomis savaitėmis NVSC registruoja vis daugiau išsitirti dėl COVID-19 ligos sutinkančių didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusių žmonių. Statistiniais duomenimis, vien kovo 15–21 d. tyrimams užregistruota virš 1700 asmenų iš įmonių, įstaigų ar organizacijų, kai jose registruotas protrūkis. Akcentuota, kad net 24 proc. didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų iš protrūkio vietų COVID-19 liga patvirtinta po izoliacijos – tai reiškia, kad laiku imtasi tinkamos prevencijos, siekiant sustabdyti viruso plitimą.

Palankaus ministro vertinimo sulaukė ir Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos perėmimas, po kurio pradėti teikti duomenys į Europos stebėjimo sistemą.

 

TAIP PAT SKAITYKITE