Sebamed

Ministras A. Dulkys dalyvauja Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrų susitikime Prahoje

Ministras A. Dulkys dalyvauja Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrų susitikime Prahoje

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys rugsėjo 6–7 dienomis lankosi Prahoje (Čekija), kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) sveikatos ministrų susitikime. Susitikimo metu bus aptartas pasiruošimas Covid-19 valdymui, suplanuoti dvišaliai susitikimai.

Prahoje vykstančio susitikimo metu ES sveikatos ministrai aptars pasiruošimą Covid-19 valdymui rudens-žiemos sezonu, susitiks su vakcinų gamintojais. Tarp kitų aptariamųjų klausimų – kovos su vėžiu ir retomis ligomis planai, taip pat vaistų prieinamumo situacijos aptarimas. 

Renginio metu numatytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos ministrų susitikimas. Ministrai pasidalins patirtimi, kaip yra pasiruošta Covid-19 plitimo sustabdymui ir vakcinacijai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Taip pat bus aptartos galimybės bendradarbiauti, rengiant mokymus ir dalinantis sveikatos apsaugos infrastruktūra, iškilus ekstremalioms aplinkybėms. Bus paliestas pacientų iš Ukrainos gydymas. 

Prahoje taip pat numatytas A. Dulkio dvišalis susitikimas su Norvegijos sveikatos apsaugos ministre Ingvild Kjerkol. Ministrai aptars pagalbos Ukrainai bei Europos sveikatos sąjungos klausimus.

Ministras savo vizitą Čekijoje baigs rugsėjo 7 d. vakare. 

TAIP PAT SKAITYKITE