Naujausių tyrimų duomenimis, mergaitės, nuo mažens pripratusios viską atlikti be priekaištų, yra emociškai pažeidžiamesnės ir labiau linkusios pasiduoti specifiniams psichikos sutrikimams, praneša britų dienraštis „The Independent”.
Mokslininkų teigimu, maždaug 13-os metų sulaukusios mergaitės išgyvena vadinamąjį „supermoters sindromą”, imdamos pernelyg daug iš savęs reikalauti bei nesugebėdamos įvertinti savo galimybių. Akcentuojama, jog šis amžius ypač pavojingas jaunosioms perfekcionistėms, pripratusioms siekti daugiau už kitus. Kamuojamos nuolatinės nevilties, neva pasaulis pilnas protingesnių, lieknesnių ir turtingesnių, būtent jos dažniausiai tampa depresijos, anoreksijos bei bulimijos, emocinio išsekimo aukomis.
Tyrimų eigą koordinavusi daktarė Janell Lynn sako, kad šiuo metu itin dažnai paaugliams diagnozuojami specifiniai mentaliniai sutrikimai daugeliu atvejų yra susiję su nuolatiniu stresu, patiriamu perfekcionizmo kulto sąlygomis.
Medikė pridūrė, kad didesnį spaudimą priverstos patirti privačių mokyklų moksleivės, profesionalios sportininkės ar šokėjos, taip pat vienturtės.