Biorythm

Meningokokinė infekcija sukėlė sumaištį ir Palangoje

Sostinėje moksleivio gyvybę nusinešusi meningokokinė infekcija ketvirtadienį sukėlė sumaištį ir pajūryje.

Palangos Senosios gimnazijos auklėtinis dėl šios užkrečiamos ligos pateko į reanimaciją.

Pirmadienį ir antradienį pamokas dar lankęs 3 gimnazijos klasės mokinys Naglis P. trečiadienį į jas neatėjo. Po kreipimosi į medikus, vaikinas Greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išgabentas į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių ir paguldytas į reanimaciją. Apie jo būklę neskelbiama.

„Tikimės, kad jam viskas bus gerai”, – ve.lt sakė gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.

Anot jo, gimnazijoje jau lankėsi sveikatos priežiūros specialistai, kurie sergančiojo bendramoksliams aiškino, kaip atpažinti ligos požymius ir kaip elgtis juos pastebėjus.

Ketvirtadienį gimnazijoje pamokos buvo nutrauktos.

Palangos savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė sulaukė Klaipėdos Visuomenės sveikatos centro nurodymo švietimo įstaigoje atlikti epidemiologinį tyrimą.

„Patalpos vėdinamos, jose atliekamas drėgnas valymas, dezinfekcija. Su sergančiu auklėtiniu kontaktų pastarosiomis dienomis turėję asmenys siunčiami į sveikatos priežiūros įtaigas profilaktiniam patikrinimui”, – sakė medikė.

Ji pripažino, kad šiam atvejui ypatingas dėmesys skiriamas ir dėl to, kad trečiadienį nuo oru plintančios pavojingos infekcinės ligos gydydamasis namuose, mirė Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos auklėtinis.

„Žinoma, Vilniuje įvykusi istorija verčia jaustis neramiai. Be to, šios ligos atvejų mūsų mieste pastaruosius dvejus metus nebuvo užfiksuota”, – teigė L. Riaubaitė.

Palangos savivaldybė informavo, kad artimą sąlytį su susirgusiu gimnazistu turėjusiems asmenims – jų nustatyta apie 60 – skirta tūkstantis litų vaistams įsigyti, esant būtinybei, bus skirta ir didesnė suma.


ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE