REXSAN

Medikai: Lietuvoje nėra motyvacijos dirbti

Gydytojų sąjunga sako, kad medikų imigracija į Lietuvą gali būti nebent pavieniai atvejai, ir tikina, kad čia užsienio gydytojams nėra motyvacijos dirbti.

Tokį pranešimą sąjunga išplatino žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad į Lietuvos gydymo įstaigas kreipiasi darbo ieškodami Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos gydytojai.

Vokietijai ir kitoms Europos Sąjungos šalims skelbiant, kad jų rinka atvira kvalifikuotiems gydytojams, nes ten jų trūksta, specialistų trūkumą pastebi ir Lietuvos medikai.

Tačiau pasak gydytojų sąjungos, tikimybė, kad Lietuvoje darbo prašytų medikai iš užsienio, nedidelė.

Anot sąjungos prezidento profesoriaus Liutauro Labanausko, Lietuva medikams negali pasiūlyti nei stabilaus atlygio, nei socialinių garantijų, nei saugios darbo aplinkos.

Be to, sąjunga sako nematanti realių pokyčių, skatinančių vietinius specialistus pasilikti šalyje, todėl po penkerių ar dešimties metų prognozuoja dar realesnį gydytojų trūkumą Lietuvoje.

Klaipėdos regioninė žiniasklaida praėjusią savaitę skelbė, kad ligoninės pastaruoju metu sulaukia daug medikų iš kaimyninių šalių skambučių apie galimybes įsidarbinti uostamiestyje.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE