Mollers

Medicinos diagnostikos centre duris atveria Motinystės mokykla

Nėštumas ir vaiko gimimas yra didžiulis įvykis šeimoje. Daugeliui porų tai – įtemptas laikotarpis, nes patiriama ne tik laukimo džiaugsmo, bet ir nerimo.

Motinystės mokykloje užsiėmimus veda 18 metų darbo patirtį turinti akušerė Jolanta Meištininkienė. „Būsimiems tėveliams kūdikio atėjimas į šį pasaulį pateikia begalę klausimų: kaip elgtis, bendrauti, suprasti dar negimusį kūdikį. Moterys trokšta ramiai laukti gimdymo, nori kuo geriau pasirengti naujagimio priežiūrai ir auginimui”, – sako J. Meištininkienė.

Mokyklos užsiėmimų metu atsakymus į būsimiems tėveliams kylančius klausimus padės rasti ne tik akušerė, bet ir kiti Medicinos diagnostikos centro specialistai. Būsimos mamos ir tėčiai bendraus su akušeriais-ginekologais, gydomosios mankštos specialistais (kineziterapeutais) ir kt.

Užsiėmimai padės moterims labiau įsijausti į būsimos motinos vaidmenį, suprasti fiziologinius pokyčius, vykstančius organizme nėštumo metu, vaisiaus vystymosi ypatumus. Daug dėmesio bus skiriama pačiam gimdymui, mokoma įveikti skausmą, gimdymo baimę. Moterys išmoks ne tik sau palengvinti gimdymą, bet ir kūdikiui gimimą. Kiekvienai mamai svarbus sėkmingas ir ilgas žindymas, todėl apie jį taip pat bus nemažai kalbama. Motinystės mokykloje bus mokoma taisyklingai kvėpuoti, supažindinama su atsipalaidavimo pratimais, gydomąja mankšta, masažu.

Motinystės mokykla padės naujai pažvelgti į tėvo vaidmenį, jo svarbą tiek laukiantis kūdikio, tiek pagimdžius. Užsiėmimų metu būsimi tėvai kartu su mamomis mokysis kvėpavimo pratimų, kaip elgtis sąrėmių metu ir kt. Tik su tinkamai pasirengusiu tėvu būsimoji mama jaučiasi rami ir saugi.

Motinystės mokykloje būsimieji tėveliai gaus ne tik reikalingiausias teorines žinias, bet ir bendraus su kitomis kūdikio besilaukiančiomis poromis, dalinsis savo patirtimi, jausmais, iškylančiomis  problemomis.

Motinystės mokyklą rekomenduojama lankyti nuo pat  nėštumo pradžios. Mokymosi ciklą sudaro 5 užsiėmimai. Jie vyksta nedidelėse grupėse kartą per savaitę. Užsiėmimų trukmė – 2,5 val. Sukurta jauki, atpalaiduojanti ir draugiška aplinka. Kas 45 min. daroma 15 min. arbatos pertraukėlė. Jos metu į klausimus atsako specialistai, mokyklėlės lankytojai dalijasi savo patirtimi, diskutuoja.

Lankytojams pageidaujant, galimi ir individualūs užsiėmimai poroms patogiu laiku.

 



Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE