Mollers

Maudyklų vandens kokybė – stebima

Termometro stulpeliui stipriai šoktelėjus aukštyn vis daugiau žmonių ieško atgaivos jūros glėbyje, tad maudyklų vandens kokybė dabar itin aktuali. Kol kas Klaipėdos miesto paplūdimius užplūdę vasarotojai gali būti ramūs. Visgi maudynių mėgėjai raginami kaskart atkreipti dėmesį į stendus prie paplūdimių su naujausia informacija.

Maudyklų vandens kokybė tiriama atsižvelgiant į du mikrobiologinius parametrus – žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas.

Birželio 30 d. Girulių, II Melnragės ir Smiltynės I paplūdimių maudyklų vietose buvo paimti vandens mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai. Jų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus, tad maudyklose maudytis galima.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, jog naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas, jei nustatyta tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių. Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas paimamas papildomas mėginys, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą. Dar vienas mėginys imamas praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro tinklalapyje www.smlpc.lt. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Maudyklų vandens kokybė tiriama kas dvi savaites. Kiti Klaipėdos maudyklų tyrimai numatyti liepos 14 d.

Maudyklų vandens kokybė pagal apskritis:

http://www.smlpc.lt/lt/aplinkos_sveikata/maudyklos/Maudyklu_vandens_kokybe_2014_m.html

Informacinis filmukas apie maudyklas ir paplūdimius:

http://www.smlpc.lt/lt/aplinkos_sveikata/maudyklos/maudyklos_ir_papludimiai_video.html

TAIP PAT SKAITYKITE