Rawpowders

Man svarbu. Grėsmės internete

Kartu su naujomis interneto teikiamomis galimybėmis, atsiranda ir tam tikros grėsmės, ypač pavojingos jaunam žmogui: įžeidinėjimai, grasinimai socialiniuose tinkluose, sukurtas fiktyvus profilis, elektroninės patyčios, pavogti elektroninio pašto, skype ar facebook prisijungimo duomenys, susitikimai su internetiniais draugais, priklausomybė nuo kompiuterio.

VšĮ „Vaikų linijos“ psichologė Marina Mažonienė sako, jog kaip ir realiame pasaulyje, taip ir virtualiame svarbiausia suprasti, kad tyko pavojai ir laikytis tam tikrų saugumo taisyklių. Pirmiausia reikia pagalvoti apie internete viešinamą informaciją, kad nepakenktų asmens reputacijai. Taip pat apgalvoti techninius dalykus, pasirūpinant privatumo nustatymais, tinkamais slaptažodžiais. Trečias dalykas – užsitikrinti saugumą, einant susitikti su internetiniu draugu, pavyzdžiui, pasikviesti artimą žmogų drauge.

Susidūrus su grėsmėmis internete svarbiausia kreiptis į suaugusiuosius. Taip pat šiais klausimais telefonu ar internete konsultuoja „Vaikų linija“. Pastebėjus žalingą informaciją internete galima užpildyti formą www.draugiskasinternetas.lt, „karštos“ grėsmės atveju – kreiptis į policiją.

TAIP PAT SKAITYKITE