Spalis – pasaulinės kovos prieš krūties vėžį mėnuo. Norėdama atkreipti dėmesį į šią ligą „Rožinio kaspino draugija” visus pakvietė į Vilniaus valstybinį mažąjį teatrą, kur pristatė tarptautinį projektą „Mada ir menas prieš krūties vėžį”.
Elegantišką ir ramų vakarą aktorės Eglė Gabrėnaitė, Jūratė Onaitytė ir Nelė Savičenko skaitė Charles‘o Baudelaire‘o kūrinių ištraukas. Savo dainomis susirinkusiuosius džiugino operos dainininkė Asmik Grigorian, atlikėjos Giedrė Kilčiauskienė iš grupės „Pieno lazeriai”, Alina Orlova, Jurga Šeduikytė.
„Rožinio kaspino draugijos” direktorė Erika Umbrasaitė pabrėžė, kad XXI a. krūties vėžys nebėra mirtina liga. Tačiau reikia kalbėti apie šią ligą ir nepamiršti rūpintis savimi. „Aš pati prieš keletą metų sirgau krūties vėžiu. Ir diagnozę man nustatė tik trečias gydytojas. Todėl jei turite bent menkiausių abejonių dėl savo sveikatos, eikite pas gydytojus tol, kol išgirsite aiškų atsakymą”, – sakė E. Umbrasaitė.
Pasak jos, svarbu kuo daugiau kalbėti apie krūties vėžį, nes būtent viešumas ir skatina moteris eiti pasitikrinti sveikatos. Erika prisipažįsta, kad ir ji tik perskaičiusi straipsnį apie krūties vėžį nusprendė apsilankyti pas medikus.
Remiantis statistiniais duomenimis, viena moteris iš aštuonių arba dešimties suserga krūties vėžiu. „Reikia pastebėti, kad nors šia liga sergančių žmonių daugėja, dažnai diagnozė nustatoma ankstyvojoje stadijoje, kai įveikti ligą tikrai galima”, – optimistiškai kalbėjo E. Umbrasaitė.
Projekto organizatorė džiaugėsi, kad į renginį susirinko daug stiprių moterų. „Renginyje matau moterį, kuriai šeštadienį buvo suleista vaistų nuo vėžio”, – moters stiprybe žavėjosi E. Umbrasaitė.
Dažniausiai krūties vėžys diagnozuojamas 45–55 metų moterims. Šia liga suserga viena iš 288 moterų iki 35 metų. Moterys turėtų kartą per mėnesį pačios apsižiūrėti krūtis, o pastebėjusios bent menkiausių pokyčių nedelsdamos kreiptis į gydytoją.