REXSAN

LPK: verslui 7 ligos dienos kainuos 250 mln. Lt

Pramonininkų konfederacijos skaičiavimu, jei teks darbuotojui sergant 7 d. mokėti 80 proc. atlyginimo, mokesčių našta verslui padidės 250 mln. Lt.

Tuo metu SADM mato tik 60 mln. Lt galimą mokesčių naštos padidėjimą ir tvirtina, kad viskas priklausys nuo to, kokią dalį atlyginimo reikės mokėti.

„Mes vertiname tai absoliučiai neigiamai. Jeigu toks sprendimas būtų priimtas pusmečiui arba metams, tai būtų galima sutikti. Tokiais siūlymais valstybė pradeda turėti norą prarasti savo valstybines pareigas. Tai yra labai blogai”, – po antradienio LPK posėdžio sakė jos prezidentas Bronislovas Lubys.

Tuo tarpu „Sodros” reformos gaires pramonininkams pristačiusi socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audronė Morkūnienė žurnalistams sakė, kad mokesčių naštos padidėjimas dėl ligos pašalpos mokėjimo priklausys nuo to, kokią dalį atlyginimo reikės kompensuoti.

„Mūsų skaičiavimai yra kitokie, bet, matote, čia yra prielaidų klausimas. Priklausomai nuo to, kokio dydžio būtų mokamos pašalpos, toks ir būtų pasidalijimas. Mūsų skaičiavimais, papildomos dienos pridėtų tik 60 mln. Lt. Iš tikrųjų skaičiai gerokai nesutampa, bet reikia sėsti ir žiūrėti, kaip suskaičiuota”, – sakė ji.

Jos teigimu, kol kas nenuspręsta, kokią atlyginimo dalį sergančiam darbuotojui turėtų mokėti darbdavys.

„Atvirai pasakius mes neskaičiavome, nes manome, kad reikėtų iš principo susitarti. (…) Dabartiniai teisės aktai numato 40 proc. atlyginimo kompensavimą, vargu, ar galėtų būti einama dar didesnio mažinimo linkme”, – sakė ji.

Delfi.lt primena, kad „Sodros” pertvarkos gairėse numatyta, jog darbdavys turėtų mokėti už septynias pirmąsias ligos dienas. Kilus verslo pasipiktinimui, socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pareiškė, kad padidėjus verslo įsipareigojimams, gali mažėti darbdavių įmokos į „Sodrą”.

Šiuo metu darbuotojui susirgus darbdavys turi mokėti 80 proc. atlyginimo už dvi pirmąsias ligos dienas, o vėliau dalį atlyginimo kompensuoja „Sodra”.

Nuo trečios ligos dienos „Sodra” moka 40 proc. žmogaus atlyginimo, o nuo aštuntosios – 80 proc. Už savaitgalius kompensacija nemokama. Dabartinė kompensavimo tvarka įsigaliojo nuo praėjusios gegužės ir galios iki šių metų pabaigos. Iki tol susirgus „Sodra” kompensuodavo 80 proc. darbo užmokesčio.

Skaičiuojama, kad vidutinė ligos biuletenio trukmė yra dvi savaitės.

 LRT

TAIP PAT SKAITYKITE