Mollers

Lietuvos rinkoje nesaugių greitai užšaldytų daržovių ir pupelių mišinių Wellness mix, quick frozen neišplatinta

Šių metų gegužės 29 d. iš Suomijos atsakingų institucijų per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą sistemą RASFF gauta informacija, kad iš Estijos į Lietuvą galėjo patekti nesaugi produkcija – greitai užšaldytų daržovių-pupelių mišiniai „Wellness mix, quick frozen“ (pagaminta Belgijos Dujardin Foods įmonėje), išfasuoti po 400 g, kurių sudėtyje yra Paprastosios durnaropės (lot. Datura Stramonium L.) sėklų. 

Šio augalo toksiškos sėklos žmonėms pasižymi narkotiniu, haliucinogeniniu poveikiu, dėl sėklose esančio alkaloido skopolamino. 

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos insoektoriai nedelsiant patikrino UAB „Vičiūnai ir Ko“ sandėlius Savanorių pr. 404 G, Kaune. Tikrinimo metu sandėlyje rasta 748,8 kg greitai užšaldytų daržovių ir pupelių mišinio „Wellness mix, quick frozen“. „UAB „Vičiūnai ir Ko“ informavo, kad 2013 m. gegužės 21 d. iš gamintojo buvo gavusi informaciją, kad greitai užšaldytų daržovių ir pupelių mišinio sudėtyje yra durnaropių sėklų, todėl Lietuvos rinkoje gauta siunta išplatinta nebuvo. Kaip teigė minėta įmonė, nesaugų produktą utilizuos UAB „Antagutė“ ir visa reikalinga informacija bus pateikta Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai“, – apie situaciją komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė- valstybinė maisto produktų inspektorė Rita Sadūnaitė.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE