Mollers

Lietuvos pacientams pradėtas taikyti naujas ir efektyvus trišakio nervo neuralgijos gydymo būdas

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) sėkmingai pradėtas taikyti invazinis trišakio nervo neuralgijos gydymo metodas – trišakio nervo mazgo radiodažnuminė destrukcija. Santariškių klinikų medikai tokias procedūras Lietuvoje kol kas atliko pirmieji.

Dviem pacientams, kurie ne vienerius metus kentėjo stiprius veido skausmus bei nuolat vartojo vaistus nuo skausmo VUL SK Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausmo gydymo dienos stacionare buvo atlikta trišakio nervo mazgo radiodažnuminė destrukcija.

Šios procedūros metu per kaukolės pamato ovaliąją angą į trišakio nervo mazgą įvedama speciali plona adata. Ją sujungus su radiodažnuminės destrukcijos aparatu sukeliamas mažas kelių milimetrų trišakio nervo mazgo terminis pažeidimas. Taip yra sutrikdomas nervinių impulsų perdavimas per nervines mazgo ląsteles. Procedūra atliekama bendroje nejautroje, adatos padėtis punkcijos metu yra kontroliuojama rentgeno spindulių pagalba.

Kadangi VUL SK yra daugiaprofilinė ligoninė, kur įvairių naujų gydymo metodų pritaikymas bei atlikimas tampa įmanomas tik glaudžiai bendradarbiaujant ne vienos srities specialistams, tai ir šiai procedūrai jėgas suvienijo skausmo gydymo, anesteziologijos, neurologijos, neurochirurgijos ir radiologijos medikai.
Procedūras atlikęs gydytojas anesteziologas-reanimatologas Alfredas Vaitkus ir neurochirurgas Artūras Šitkauskas džiaugiasi, kad procedūros yra sėkmingos, pacientai jau kitą dieną gali važiuoti namo.

www.santa.lt

TAIP PAT SKAITYKITE