Biorythm

Lietuvos ir Lenkijos sveikatos ministrai aptarė bendradarbiavimą pandemijos kontekste ir paramą Ukrainai

Lietuvos ir Lenkijos sveikatos ministrai

Šiandien, rugsėjo 16 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos sveikatos ministru Adamu Niedzielskiu penktadienį aptarė COVID-19 pandemijos pamokas, valstybių aprūpinimą vakcinomis ir paramą karo krečiamai Ukrainai.

„Europos Sąjungos bendras vakcinų įsigijimas yra sėkmės istorija, kuri turi tęstis. Tačiau turime patobulinti kai kuriuos procesus. Turime reguliariai keistis informacija apie išmoktas pamokas, kad stiprintume savo sveikatos priežiūros sistemas. Turime imtis koordinuotų veiksmų, kad galėtume geriau reaguoti į šios pandemijos iššūkius ir būtume pasirengę galimoms naujoms sveikatos krizėms ateityje“, – teigiama bendrame A. Dulkio ir A. Niedzielskio pareiškime.

Ministrai pabrėžė, kad aprūpinimas vakcinomis nuo COVID-19 ligos turi atitikti valstybių realius poreikius ir epidemiologinę situaciją, todėl vakcinų pirkimo sutartys turėtų būti atitinkamai adaptuojamos.

Ministrų teigimu, turime neatsipalaiduoti ir būti tinkamai pasirengę šaltajam sezonui, nes COVID-19 pandemija tebekelia pavojų visuomenės sveikatai ir sveikatos priežiūros sistemoms.

Susitikime taip pat nemažai dėmesio skirta Ukrainai ir galimybėms didinti paramą karo purtomai šaliai. Lietuva gydymui ir reabilitacijai jau priėmė 110 Ukrainos karių bei pareigūnų. A. Dulkys pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi priimti daugiau Ukrainos gynėjų ir jiems skirti iki 600 vietų ligoninėse ir apie tūkstantį vietų reabilitacijos įstaigose.

Po dvišalio susitikimo Sveikatos apsaugos ministerijoje A. Dulkys ir A. Niedzielskis penktadienį dalyvaus bendrame Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdyje.

TAIP PAT SKAITYKITE