Nobel biocare

Lietuvoje nustatytas klasikinio kiaulių maro virusas nebūdingas Europoje

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laikinai einančio direktoriaus pareigas Gedimino Pridotko žodžiais, šiandien laboratorijoje nustatytas viruso tipas, nėra užregistruotas Europoje jau 9 metus.

„2.1.” tipo virusas 2007 metais buvo užregistruotas Azijos šalyse ir Pietų Afrikoje. Taip pat istoriškai šis viruso tipas 1997 ir 2000 metais nustatytas Vokietijoje, 1997 ir 1998 metais Olandijoje. Praėjusiais metais ir šiais metais Prancūzijoje, Vokietijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje registruojamas klasikinio kiaulių maro virusas tipas yra „2.3.”, – komentavo G.Pridotkas.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus, vyriausiojo valstybinio veterinarijos inspektoriaus Kazimiero Lukausko, pirmadienį ir antradienį bus atlikti visų kiaulių fermų, iš kurių buvo eksportuojamos gyvos kiaulės į kitas šalis, klinikiniai ir laboratoriniai tyrimai.

Neradus klasikinio kiaulių maro viruso sukėlėjų eksportas bus atnaujintas, išskyrus iš Panevėžio rajone esančio židinio ir aplink jį 3 km ir 10 km spinduliu esančius ūkius.

TAIP PAT SKAITYKITE