Hempo

Lietuviams sirgti darosi pavojinga?

Pasak Klaipėdos jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos vedėjo dr. doc. Artūros Razbadausko, medikai masiškai meta darbą Lietuvoje ir ieško sotesnio gyvenimo užsienyje.

„Medikų darbas – vienas pavojingiausių, tad būtina peržiūrėti atlyginimų sistemą. Jeigu atlyginimas būtų didesnis, vargu ar medikai, paliktų gimtąją Lietuvą. Dirbu su studentais ir matau, kad greitai mes nebeturėsime jaunų, kvalifikuotų medikų – jie bus emigravę į užsienį. Kaip ir slaugytojos, kurios gauna juokingai mažas algas. Visa sistema vien gydytojų entuziazmu ir pasiaukojimu gyva nebus, būtina reali, o ne „popierinė” sveikatos apsaugos reforma”, – svarstė A. Razbadauskas.

Šiuo metu Lietuvoje labiausiai trūksta šeimos gydytojų, taip pat vidaus ligų specialistų, anesteziologų, reanimatologų bei chirurgų. Kuo toliau tuo labiau jaučiamas ir slaugytojų stygius. Joniškio ligoninės slaugytojos, pakilusios į kovą dėl didesnio atlygio atskleidžia graudžią situaciją visoje Lietuvoje. Sunkų ir atsakingą darbą dirbantys specialistai priversti tenkintis skurdžiu atlyginimu.

Ypač trūksta gydytojų periferijose – rajonuose trūksta nuo 20 iki 25 medikų. Lietuvos gydymo įstaigoms stinga maždaug 350 specialistų. Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga įspėja, kad iki 2015-ųjų Lietuvoje gydytojų sumažės penktadaliu.

„Kuo toliau, tuo situacija prastėja. Netrukus mūsų šalyje gali tapti pavojinga sirgti, nes ligoninės netenka pačių geriausių specialistų. Ko verta moderni aparatūra ir technologijos, jeigu ateityje mūsų šalyje nebus kam su ja dirbti? ” , – sakė A. Razbadauskas.

Pirminiais apskaičiavimais Lietuvos medikų atlyginimų padidinimas iš biudžeto papildomai pareikalautų kone pusantro milijono litų.

„Ar ši suma yra per didelė valstybės biudžetui? Vargu. Juk vien reprezentacinėms išlaidoms mūsų ministrams skiriamas kone milijonas per metus….” , – svarstė A. Razbadauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE