REXSAN

Lietuva pripažinta laisva nuo Afrikinės arklių ligos šalimi

Šių metų gegužės 30 d. Paryžiuje vykusioje 81-osios Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (PGSO) Generalinės sesijos metu Lietuva buvo pripažinta kaip šalis, laisva nuo Afrikinės arklių ligos pagal PGSO Sausumos gyvūnų sveikatos kodeksą.

„Galime pasidžiaugti, kad šis statusas atvėrė mūsų žirgų augintojams, žirginio sporto dalyviams galimybę ir toliau keliauti, sportuoti, prekiauti arkliais. Tokio statuso gavimas turi didelę reikšmę, nes pagal visus reikalavimus, iš šalies, neturinčios Afrikinės arklių ligos statuso, į šalį, kuriai šis statusas suteiktas, draudžiamas arklių judėjimas. Todėl stengėmės dėl savo šalies gerovės gauti tokį įvertinimą, nes jei mes nebūtume siekę ir gavę šio statuso, iš mūsų šalies nė vienas arklinių šeimos gyvūnas nebūtų galėjęs pajudėti“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2012 metais pateikė PGSO visus reikalaujamus duomenis oficialiam laisvos šalies statuso nuo Afrikinės arklių ligos suteikimui, nors ši liga niekada ir nebuvo registruota Lietuvoje.

81-osios Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Generalinės sesijos metu Afrikinės arklių ligos statusas pirmą kartą suteiktas 59-ioms šalims.

Afrikinė arklių liga kol kas yra egzotinė arklinių šeimos gyvūnų liga, daugiau išplitusi Afrikos žemyne. Ligos pernešėjas yra Cullicoides spp. mašalai, kurie aptinkami ir Europoje, taip pat ir Lietuvoje. Šia liga gyvūnai neužsikrečia tiesioginio kontakto metu vienas nuo kito. Nuo šios ligos mirtingumas tarp arklių siekia 70–95 %. Jei gyvūnas afrikine arklių liga persirgęs išgyvena, jis toliau ligos neplatina.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turi parengtą Afrikinės arklių ligos neatidėliotinų priemonių planą.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE