Sebamed

Lietuva dovanoja Taivanui 20 tūkst. vakcinos dozių

Šiandien iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlių Taivanui išsiųsta 20 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) dozių. Tai Lietuvos dovana po to, kai Taivanas prieš porą mėnesių kreipėsi pagalbos padėti kovoje su klastinga koronaviruso infekcija.

Tai nebe pirmas kartas, kai Lietuva padeda kitoms šalims, kurios negauna nuolatinių vakcinų siuntų kovai su šia klastinga liga: praeitą savaitę mūsų dovanotos vakcinos jau pasiekė Sakartvelo gyventojus. Ir toliau jaučiame pareigą padėti, nes COVID-19 pandemija seniai peržengė konkrečių valstybių sienas ar žemyno ribas, ir tai vienintelis kelias sukurti kolektyvinį imunitetą pasaulio mastu. Tikėtina, kad ateityje toliau padėsime vakcinų stokojančioms šalims.

Baimintis, kad Lietuvoje galimai pritrūktų „Vaxzevia“ vakcinos, nederėtų. Šio ryto duomenimis, Lietuvoje turime 207 tūkst. šios vakcinos dozių: 170 tūkst. dozių laikoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, dar 37 tūkst. nepanaudotų vakcinos dozių turi vakcinacijos centrai. Be to, kiekvieną savaitę į Lietuvą atkeliauja naujos „Vaxzevria“ vakcinų siuntos.

Primename, kad pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos Lietuvos gyventojai gali registruodamiesi internetu www.koronastop.lt arba telefonu 1808. Kiekvieną ketvirtadienį visos Lietuvos savivaldybės kviečia skiepytis be registracijos. Vakcinaciją „gyva eile“ vykdo ir Nacionalinio kraujo centro mobilūs vakcinacijos punktai, jų turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite ČIA.

TAIP PAT SKAITYKITE