Rawpowders

Lietuva Afganistane pradėjo rengti sveikatos priežiūros specialistus

Vykdydama Afganistano atkūrimo misiją ir gerindama būtiniausių paslaugų prieinamumą jo žmonėms, Lietuva Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėjo ruošti sveikatos priežiūros specialistus.

Anot Lietuvos specialiosios misijos atstovų, tai dar vienas kryptingas žingsnis plėtojant provincijos sveikatos priežiūros sektorių, kuris yra vienas svarbiausių vietos gyventojams.

Čagčarano miesto ligoninėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje šio Afganistano miesto ir ligoninės atstovai padėkojo Lietuvai už jos indėlį įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektus sveikatos apsaugos srityje ir pabrėžė, kad tai gyvybiškai svarbu Afganistano žmonėms. Jie taip pat pažadėjo sudaryti gydytojams kuo geresnes darbo ir tobulėjimo sąlygas.

Ketinama parengti detalią bazinių slaugos kursų programą, pagal kurią slaugos pradmenų, akušerijos, pediatrijos bei pooperacinės priežiūros mokysis 25 Goro provincijos atstovai, iš jų trys moterys. Tikimasi, jog kursų dalyviai sėkmingai išlaikys nacionalinį Afganistano sveikatos ministerijos egzaminą slaugytojo sertifikatui gauti ir bus įdarbinti vienoje provincijos gydymo įstaigų.

Sveikatos specialistų rengimo projektas yra finansuojamas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

ELTA primena, jog prieš kelias dienas su tarptautiniais partneriais taip pat buvo pradėtas paskutinis Goro provincijos ligoninės rekonstrukcijos etapas.

Iš viso 2006-2012 metais Lietuva finansavo 204 vystomojo bendradarbiavimo projektus Afganistano Goro provincijoje. 2012 m. buvo įgyvendinti 35 vystomojo bendradarbiavimo projektai už 1,33 mln. litų. Pastaraisiais metais daugiausiai projektų skirta vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų gebėjimų stiprinimui, socialinei ir ekonominei Goro provincijos plėtrai.

TAIP PAT SKAITYKITE