Nobel biocare

Lenkijoje atlikta pirmoji pasaulyje gyvybiškai būtina veido persodinimo operacija

Lenkijos chirurgai 33-ejų metų vyrui atliko pirmąją pasaulyje gyvybiškai būtiną viso veido persodinimo operaciją, praneša AP.

Veido persodinimo operacijos yra labai sudėtingos ir joms paprastai ruošiamasi kelis mėnesius ar net metus. Tačiau lenko Grzegorzo būklė taip greitai blogėjo, kad vienintelė išeitis buvo kuo skubiau atlikti veido persodinimo operaciją. Chirurgai veidą persodino praėjus vos trims savaitėms po nelaimės darbe, per kurią 33-ejų lenkas susižeidė. Jis dirbo akmens mūrininko dirbtuvėse ir balandžio mėnesį susižeidė akmens pjaustymo staklėmis.

Pacientas buvo nugabentas į Vroclavo ligoninę, bet vėliau perkeltas į Vėžio centrą ir onkologijos institutą Glivicės mieste. Šis vėžio centras yra vienintelė gydymo įstaiga Lenkijoje, turinti licenciją atlikti veido persodinimo operacijas ir patirties atkuriant vėžiu sirgusių pacientų veidus. Operacija buvo atlikta gegužės 15 dieną ir truko 27 valandas. Gydytojai atkūrė veidą, žandikaulius, gomurį ir apatines akiduobių dalis.

Chirurgų ir kitų specialistų komandos vadovas Adamas Maciejewskis sakė, kad tai pasaulyje pirmoji pacientui gyvybę išgelbėjusi veido persodinimo operacija ir pirmoji, kuriai buvo taip greitai pasiruošta. Paciento būklė gerėja, bet tebėra infekcijos pavojus, nes, prieš transplantuodami donoro veidą, gydytojai neturėjo laiko išgydyti audiniuose galėjusių būti infekcijų. Be persodinimo, pacientas negalėjo pats kvėpuoti ir valgyti. Gydytojai mano, kad jis visiškai pasveiks.

TAIP PAT SKAITYKITE