Rawpowders

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lašiša – viena labiausiai lietuvių pamėgtų žuvų, kuri dažnai atsiduria pirkinių krepšeliuose.

„Lietuviai lašišą tikrai mėgsta, tai rodo ir per metus augantys pardavimų rodikliai. Remiantis duomenimis, 2020 m. lašišos pardavimai nuosekliai didėjo. Žuvies ant ledo kategorijoje lašišos parduodama daugiausia. Gyventojai lašišą renkasi ne tik įvairiomis progomis, bet ir praturtinti kasdieniam racionui“, – teigia V. Budrienė.

Kaip sako komunikacijos vadovė, dėl nuolat didėjančios paklausos, žuvies ir jūros gėrybių asortimentas plečiamas. Pirkėjai dažnai renkasi ir atlantinę menkę, karpį, ieškodami naujų skonių skanauja ir plekšnę ar šamą.

Kodėl žuvį valgyti verta?

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, teigia, kad per savaitę valgant dvi porcijas riebios, tokios kaip lašiša, žuvies – gaunama užtektinai organizmui reikalingų omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, kurios gerina atmintį bei padeda kovoti su nuovargiu, gali padėti atsipalaiduoti, netgi pristabdyti su senėjimu susijusius procesus, pagerinti akių sveikatą. Be to, lašiša – kokybiškas baltymų, kurie yra viena iš pagrindinių organizmo „statybinių“ medžiagų, šaltinis.

„Lašiša yra ir kalio šaltinis. Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys kartu su kaliu labai prisideda prie širdies sveikatos, taip pat sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir palaiko tinkamą kraujospūdį. Riebios žuvys turi ir daugybę gerųjų maistinių medžiagų, kurios gali skatina plaukų augimą, skaistina ir prisideda prie gražios odos būklės palaikymo“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Gaminkite nenuobodžiai

Kepsninių „Kamado bono“ projektų vadovas Vadimas Amosovas teigia, kad nors lietuviai žuvį atranda vis labiau, žmonės dažnai nemoka jos tinkamai paruošti.

Ekspertas dalijasi ir keliais patarimais, kaip iškepti žuvį, kad ji taptų nepamirštamo skonio. Jis sako, kad lašiša bus itin sultinga ir skani, jeigu ją kepsime ant kedro lentelių. Šis medis turi daugybę eterinių aliejų, kurie žuviai suteikia ne tik išskirtinio kvapo, bet ir skonio.

„Lašiša, kaip ir daugelis kitų žuvies rūšių, puikiai tinka kepti ne tik keptuvėje ar orkaitėje, bet ir ant grilio. Svarbiausia taisyklė ruošiant šią žuvį – jos neperkepti, porcijomis supjaustyta žuvis paprastai kepa vos 10–15 minučių, priklausomai nuo jos dydžio. Jos temperatūrą geriausiai yra matuoti specialiu termometru – iškepusios žuvies vidinė temperatūra turėtų siekti 55 laipsnius“, – teigia ekspertas.

V. Amosovas siūlo pasigaminti ir nepamirštamą ir abejingų nepaliksianti kepsninėje keptos lašišos receptą su apelsinais ir ruduoju cukrumi.

Ant kedro lentelių kepta lašiša

Jums reikės:

Lašišos gabaliukų supjaustytų porcijomis

Aliejaus

Žiupsnelio druskos

Žiupsnelio pipirų

Rudojo cukraus

Apelsino

Pagaminimas:

Pirmiausia V. Amosovas nupjausto lašišos kraštus bei aliejumi ištepa kedro lentelę. Vėliau jis žuvies gabalėlius apibarsto druska, pipirais ir ruduoju cukrumi, kuris kepimo metu leis žuviai gražiai apskrusti bei karamelizuotis. Tuomet jis ant lašišos gabaliukų užspaudžia apelsinų sulčių. Galiausiai deda žuvies gabalėlius ant lentelės ir kepa ant vidutinės ugnies įkaitintoje kepsninėje, Kepimo metu ekspertas ant žuvies vis papildomai pabarsto cukraus bei išspaudžia dar apelsinų sulčių. Žuvį V. Amosovas kepa maždaug 15 minučių, kol vidinė žuvies temperatūra pasiekia apie 55 laipsnius. Tuomet ekspertas lašišos gabaliukus gražiai išdėlioja į lėkštę. V. Amosovas taip paruoštą lašišą siūlo patiekti su mėgstamu garnyru – salotomis, įvairiausiomis kruopomis ar šviežiomis bulvėmis. Skanaus!

 

TAIP PAT SKAITYKITE