Gudručio vaistinė

Laboratorinės diagnostikos centrui – tarptautinis pripažinimas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (MDGC), įsikūrusio V. Grybo g. 32, Vilniuje, Laboratorinės diagnostikos centras pirmasis Lietuvoje akredituotas pagal tarptautinį standartą ISO 15189. Specialiai medicinos laboratorijoms skirtą akreditaciją atliko Estijos akreditavimo centras.

„Ši akreditacija – tai tarptautinis Centro laboratorijos specialistų kompetencijos pripažinimas, kokybės garantija kiekvienam Centro pacientui ir aukščiausias mūsų darbo įvertinimas“, – sako Laboratorinės diagnostikos centro vadovė gyd. Ina Šapranauskienė.

Siekdamas  ISO 15189 standarto, Laboratorinės diagnostikos centras, vadovaujamas gyd. I. Šapranauskienės, įvykdė daugybę reikalavimų, kurių tikslas –  nuoseklus paslaugų, atitinkančių klientų lūkesčius, teikimas ir  visiškas klientų pasitenkinimas.

„Akreditacija įmonei – ne tik pripažinimas, bet ir didelė atsakomybė. Visos akredituotos laboratorijos yra nuolat tikrinamos ir vertinamos, kaip  laikosi nustatytų techninės kompetencijos standartų. Toks nuolatinis kompetencijos demonstravimas mus stipriai varo į priekį, nuolat dalyvaujame įvairiose kvalifikacijos kėlimo programose“, – sako gyd. I. Šapranauskienė.

Svarbus Laboratorinės diagnostikos centre atliekamų tyrimų privalumas yra tas, kad jie yra pripažįstami kaip tikslūs, patikimi ir atitinkantys bendrą laboratorijų kompetencijos vertinimą daugelyje pasaulio šalių.

Akreditacija –  tai kokybiškos paslaugos garantija visiems tokių laboratorijų paslaugų pirkėjams: pacientams, gydytojams, medicinos įstaigoms. Akredituotų laboratorijų tyrimų klaidų tikimybė sumažėja iki maksimumo. Kokybės valdymo sistemos nuolat planingai tobulinamos.

Pacientai, pateikę ISO 15189 standartu akredituotos laboratorijos tyrimų rezultatus užsienio medikams, gali būti tikri, kad nebus paprašyta atlikti jų pakartotinai. Taip taupomas brangus laikas ir pinigai.

MDGC Laboratorinės diagnostikos centre veikia penkios laboratorijos. Kasmet čia atliekama per 200 tūkstančių įvairiausių laboratorinių tyrimų – nuo įprastų kraujo ar šlapimo iki sudėtingiausių vėžio žymenų ir molekulinės diagnostikos. Įprastai  tyrimai atliekami per vieną dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE