Biorythm

Kurioje kūno vietoje žmonės „apgyvendina“ šleikštulį, o kurioje – laimę

Eksperimentai parodė, kad didelė dalis žmonių pyktį sieja su šiluma galvoje, o liūdesį – su vėsos pojūčiu galūnėse, praneša theatlantic.com.

Suomijos Nacionalinės mokslų akademijos organizuotų 5 bandymų metu 701 dalyviui buvo pateikti du žmogaus siluetai. Sakant įvairius žodžius, istorijas, rodant vaizdinius, veido išraiškas, jie buvo paprašyti nuspalvinti tas piešinių vietas, kuriose pajautė didėjantį ar mažėjantį aktyvumą. Tas dalis, kuriose pojūčiai stiprėjo, dalyviai pažymėjo raudona ir geltona, o ten, kur mažėjo – mėlyna ir juoda spalvomis.

Eksperimentai parodė, kad didelė dalis žmonių, jausdami pyktį, raudonai spalvino galvos plotą, laimingi asmenys – rankų ir kojų pirštus, o liūdnos emocijos privertė mėlynai nudažyti galūnes.

„Pojūčiai virškinimo organų srityse ir aplink gerklę dažniausiai buvo siejami su šleikštuliu”, – rašoma mokslininkų ataskaitoje. Anot jų, svarbu pažymėti, kad patiriami pojūčiai nebuvo specialiai fiksuojami – buvo remiamasi dalyvių parodymais.

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad patiriamos emocijos yra universalios ir nepriklauso nuo tautybės – tokius pačius ar panašius bandymų metu patyrė taivaniečiai, suomiai ir švedai.

Mokslininkai taip pat pažymi, kad įvairios emocijos tiesiogiai priverčia širdį plakti greičiau ir gali trumpam padidinti kūno temperatūrą, todėl gali atrodyti, kad vienos ar kitos kūno dalys kaista.

Tyrimo rezultatai atskleidė subjektyvų žmonių požiūrį į tai, kaip emocijos veikia kūną – jausdamas pavydą, žmogus gali galvoti, kad raudonuoja, nors taip iš tikrųjų nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE