Gudručio vaistinė

Kuriama integruota Kauno regiono sveikatos priežiūros sistema

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio susitikime su Kauno ligoninių vadovais aptarti integruotos regiono sveikatos priežiūros sistemos ir patologijų valdymo modelio metmenys. Pasak sveikatos apsaugos ministro, naujasis Kauno sveikatos priežiūros įstaigų veiklos modelis bus įgyvendinamas evoliuciniu, o ne revoliuciniu keliu.

Ne vienerius metus Kauno sveikatos apsaugos sistemoje trūko tvarkos, miesto savivaldybė nesugebėjo sustabdyti kovų dėl gydymo įstaigų vadovų postų, užsitęsę teismų procesai neigiamai veikė kai kurių gydymo įstaigų darbą. Kauno tarybai priėmus sprendimą atsisakyti Kauno klinikinės ligoninės steigėjo teisių ir perduoti šią gydymo įstaigą Sveikatos apsaugos ministerijos žinion, atsirado galimybė kompleksiškai įvertinti ir pertvarkyti sveikatos priežiūros paslaugas tiek Kauno mieste, tiek regione.
„Dabar Kauno miesto ligoninių darbo organizavimas bus SAM atsakomybė. Mes nagrinėjame visas galimybes, kad kauniečiai ir regiono gyventojai būtų laiku bei gerai gydomi, kad ligoniai nebūtų greitosios vežiojami nuo vienos, prie kitos ligoninės durų, kad medikai būtų tinkamai atlyginami ir nebūgštautų dėl savo ateities”, – sakė V. P. Andriukaitis.
Sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio susitikime su LSMU ligoninės Kauno klinikų generaliniu direktoriumi prof. Renaldu Jurkevičiumi, Respublikinės Kauno ligoninės generaliniu direktoriumi Linu Vitkumi ir laikinuoju Kauno klinikinės ligoninės vadovu Gediminu Abeciūnu aptarti integruotos sveikatos apsaugos sistemos, dar vadinamos klasteriu, kūrimo Kaune metmenys. Pagal naują modelį patys sunkiausi ligoniniai būtų gydomi LSMU Kauno klinikose. O Respublikinė ir Kauno Klinikinė ligoninės, padieniui, besikeisdamos, priimtų lengvesnius ligonius. Taip pat planuojama numatyti tam tikrą šių dviejų ligoninių specializaciją.
Sveikatos apsaugos ministras V.P. Andriukaitis susitikime pabrėžė ligonių srautų ir sunkių ligų valdymo gerinimą, paslaugų ligoniams, pirmiausiai – onkologiniams teikimą vietose. Susitikime pažymėta, kad pakeitus kai kuriuos teisės aktus, geriausi gydytojai konsultantai galės teikti konsultacijas ligoniams, padėti nedidelių ligoninių specialistams.

SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, www.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE