Natula

Kosmetologė pataria, kaip taisyklingai nusivalyti makiažą ir paruošti odą nakčiai

„Daug kalbama ir rašoma, kaip susikurti tobulą makiažą ir per mažai apie taisyklingą jo nuvalymą bei odos paruošimą nakčiai. O tai yra labai svarbu, jeigu norime džiaugtis sveika ir spindinčia oda. Dažnai moterys makiažą valo paskubomis, nesaugo jautrios paakių odos, naudoja netinkamas kosmetines priemones. Dėl to kyla įvairių odos problemų, kurių dažnai neužmaskuoja net prabangiausias makiažas“, – teigia kosmetologė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre būsimąsias kosmetikes mokanti specialistė Urtė Šveiterienė.

Anot kosmetologės, naktį oda ilsi ir regeneruojasi, todėl vakarinis veido valymas turėtų tapti privaloma veido odos priežiūros rutina. Tik ant tinkamai nuvalytos odos tepamos kosmetikos priemonės efektyviai įsiskverbia ir kokybiškai atlieka savo funkcijas. Kosmetologė primena pagrindinius makiažo nuvalymo etapus ir dalinasi praktiškomis rekomendacijomis.

Makiažo nuvalymo eiga

Prieš valant makiažą, susiriškite plaukus ir pirštų galiukais švelniai sudrėkinkite blakstienas vandeniu. Per tas kelias minutes kol blakstienos atmirks, galite išsivalyti dantis. Tai svarbu atlikti prieš makiažo nuvalymą tam, kad dantų pasta su fluoru nesudirgintu jau nuvalytos veido odos.

Kosmetologė U. Šveiterienė makiažo priemonių nuvalymui rekomenduoja naudoti micelinį vandenį, kuris gerai suriša riebaluose tirpius produktus. Svarbiausia, anot specialistės, nemaišyti micelinio vandens su prausimosi priemone. Micelinis vanduo skirtas tik kosmetinių produktų – akių tušo, pudros, lūpų dažų ir kt. priemonių – nuvalymui. Didžiausia klaida būtų miceliniu vandeniu nusivalyti makiažą ir nueiti miegoti, arba tiesiog veidą po to nusiprausti vandeniu. Dėl tokio makiažo nuvalymo ilgainiui gali kilti rimtų odos problemų – atsirasti inkštirų, spuogų, sudirgimų ir tt.

Akių makiažą rekomenduojama valyti miceliniu vandeniu sudrėkintais vatos diskeliais, o blakstienas – miceliniu vandeniu sudrėkintais vatos pagaliukais tam, kad kuo mažiau tampytume jautrią paakių odą. Valant miceliniu vandeniu makiažo produktus nuo viso veido judesiai turėtų būti švelnūs, nuo veido vidurio link šonų, o valant kaklą – iš apačios į viršų.

Nuvalius makiažą su miceliniu vandeniu, seka odos prausimas su veido prausimosi priemone, kuri turi būti parinkta pagal veido odos tipą. Pavyzdžiui, turint sausą odą rekomenduojama naudoti pienelį arba švelnų prausimosi gelį, turint riebią odą – prausimosi putas arba gelinį veido odos prausiklį. Kai nuplauname prausimosi priemonę, veidą rekomenduojama nusausinti rankšluosčiu, arba vienkartine servetėle. Jeigu turite problematišką veido odą, geriau naudoti vienkartines popierines servetėles, nes rankšluostyje gali kauptis bakterijos.

Nusausinus odą, ją tonizuojame losjonu arba toniku, tam, kad atkurtume natūralų odos pH ir paruoštume odą kitoms kosmetinėms priemonėms. Kad veido odos priežiūra būtų pilnavertė rekomenduojama naudoti veido odos serumą pagal odos būklę. Po serumo – paakių kremą. Švelniais judesiais paskirsčius paakių kremą galime pereiti prie veido kremo. Jį pasiskirstome tarp rankų ir masažiniais judesiais įmasažuojame į veido odą. Kosmetologė rekomenduoja veido kremą iš indelio imti ne pirštais, o naudotis medine ar plastmasine mentele tam, kad į kremą nepatektų ir nesidaugintų bakterijos. Vakarinę odos priežiūros rutiną užbaigiame lūpų balzamu.

Video pamokoje kosmetologė demonstruoja, kaip žingsnis po žingsnio ir netraumuojant odos reiktų nusivalyti makiažą ir pasiruošti nakties poilsiui.

https://www.youtube.com/watch?v=3H4enjlOCps

 

TAIP PAT SKAITYKITE