Nobel biocare

Knyga „Viską išbandžiau, o jis toliau daro savo!“ moko tėvus, kaip susitarti su vaikais

Viską išbandžiau. Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai. Kaip ramiai išlaukti 1–5 metų laikotarpį. – Vilnius: Baltos lankos, 2013. 176 p.

„Viską išbandžiau, o jis toliau daro savo!“ Pavargę tėvai dažnai nuleidžia rankas. Kaip susitarti su vaikais, kai jie nenori rengtis ir tvarkytis, priešgyniauja, kai reikia eiti į mokyklą ar miegoti?

Nevaldomą ar nervinantį savo mažylių elgesį tėvai linkę vertinti kaip piktavališkumą ir įžūlumą. Esama ir tokių, kurie kaltina save ir įžvelgia čia traumos padarinius. O gal yra kitų priežasčių?

Nauji neurofiziologijos ir eksperimentinės psichologijos atradimai kitaip nušviečia tokį iš proto varantį elgesį.

Knygoje pateikiama iškalbingų piešinių, mokslinių aiškinimų ir naujoviškų patarimų, tėvams siūlančių elgtis pagal vaiko amžių. Ar esate pasirengę atsisakyti kai kurių savo įpročių, įsikalbėtų tiesų ir netgi tvirtų įsitikinimų?

Informacija knygoje pateikiama nuosekliai, pagal amžiaus grupes. Nušviečiama daug skirtingų situacijų beidar daugiau skirtingų galimybių į jas reaguotis. Viena akivaizdu (ir tėvai tai, deja, pamiršta) – vaikai veikia, mato ir mąsto visai kitaip nei suaugusieji, todėl mūsų, suaugusiųjų staigūs ir neapgalvoti interpretavimo būdai dažniau pakenkia vaikui nei padeda.

Tiesą sakant, po visais patarimai slepiasi gerai žinoma tiesa: vaikams reiki skirti pakankamai meilės ir laiko, patvirtinti jų jausmus, o ne paneigti. Tik kaip tai padaryti kasdien – idėjų neretai pritrūksta. Galbūt jų rasite čia?

Isabelle Filliozat – psichologė, psichoterapijos pedagogė, Ryšių ir emocijų supratimo mokyklos vadovė, daugybės knygų autorė.

Anouk Dubois – psichomotorikos specialistė, ankstyvosios vaikystės metodininkė, sertifikuota Sąmoningų tėvų instituto instruktorė, veiksmingo bendravimo pagal dr. Thomą Gordoną metodininkė ir knygų dailininkė.

TAIP PAT SKAITYKITE