REXSAN

Klaipėdos lopšelyje darželyje įvykęs protrūkis – įspėjimas visiems maisto tvarkytojams

Tiriant šiemet didžiausią apsinuodijimo maistu protrūkį Klaipėdos lopšelyje darželyje „Putinėlis“, iš  Klaipėdos visuomenė sveikatos centro vakar gauta papildoma informacija telefonu, kad nuo protrūkio pradžios susirgusių asmenų skaičius išaugo nuo 5 vaikų ir 3 darbuotojų iki 28 vaikų ir 8 darbuotojų (18 diagnozuota salmoneliozė). Iš virtuvės darbuotojų paimtų bakteriologinių pasėlių salmonelės neišaugo. Patikrinimo metu kilus įtarimų dėl neaiškios kilmės maisto žaliavų, ypač lenkiškų kiaušinių naudojimo, tyrimo medžiaga perduota teisėsaugos pareigūnams. Visa informacija apie protrūkį taip pat perduota ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

„Protrūkio metu paimtų mėginių tyrimai parodė, kad salmonelių bakterijomis užkrėsti lenkiški kiaušiniai, užteršti ir virtuvės gamybiniai paviršiai. Šis protrūkis ypač skaudus ne tik dėl susirgusiųjų, bet ir todėl, kad vos prieš savaitę darželių virtuvių darbuotojus buvome sukvietę į mokymus, kaip pasirengti vasaros sezonui, kaip laikytis maisto paruošimo higienos karštuoju metų laiku. Šiuose mokymuose dalyvavo daugiau kaip 100 klausytojų“,apie situaciją komentavo Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Rima Slaboševičienė.

Sprendimas sustabdyti Klaipėdos lopšelio darželio „Putinėlis“ maisto ruošimo veiklą priimtas po to, kai atlikus patikrinimą nustatyta maisto tvarkymo pažeidimų – netinkamomis sąlygomis buvo laikomas ir gaminamas maistas, pažeidžiamas maisto produktų laikymo temperatūrinis režimas, nustatyti patalpų higienos, savikontrolės neatitikimai. Patikrinimo metu nustatyta, kad darželiui tiekiami lenkiški kiaušiniai  – neaiškios kilmės, kilo įtarimų ir dėl kitų maistui ruošti naudotų produktų ir žaliavų kilmės, todėl tyrimo medžiaga perduodama teisėsaugos pareigūnams. Kokias sankcijas reikėtų taikyti lopšelio darželio administracijai, spręs ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Paskutinis patikrinimas šio lopšelio darželio buvo atliktas praeitų metų rugsėjo 25 d., kurio metu nustatyti patalpų priežiūros neatitikimai. Pagal trūkumų šalinimo planą, kapitalinio remonto atlikimas buvo numatytas, gavus finansavimą iš savivaldybės (konkreti data nenurodyta). Įvertinus riziką ši vaikų ugdymo įstaiga priskirta vidutinės rizikos grupei.

„Šis protrūkis – nerimą keliantis įspėjimas visiems maisto tvarkytojams ir atsakingiems specialistams. Todėl stengiamės išnaudoti visas įmanomas prevencijos priemones, organizuoti papildomus seminarus ir praktinius mokymus. Apie maisto tvarkytojams kylančius uždavinius karštuoju metų laiku primename ir patikrinimų metu,“ – sakė R. Slaboševičienė.

Protrūkio eiga praėjusį penktadienį aptarta su Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistais, miesto ir rajono, Neringos ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojais, šių teritorijų savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovais.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE