Nobel biocare

Klaipėdoje sveikas kas šeštas mokinys, teigia visuomenės sveikatos specialistai

Klaipėdos mokyklose visiškai sveikas yra kas šeštas vaikas, arba apie 16 proc. sveikatą pasitikrinusių moksleivių, teigia uostamiesčio visuomenės sveikatos biuras.

Tokias išvadas sveikatos specialistai pateikia apibendrinę duomenis, gautus apie uostamiesčio moksleivių sveikatą.

Anot jų, išanalizavus 2009 metų profilaktinių patikrinimų pažymas, paaiškėjo, kad 15,9 proc. 1-12 klasių moksleivių yra visiškai sveiki. Iš viso Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklose mokosi apie 19 tūkst. moksleivių, tačiau pernai sveikatą pasitikrino ne visi.

Iš visų sutrikimų ir ligų atvejų daugiausia yra kraujotakos (26,2 proc.), skeleto-raumenų (21,9 proc.), kvėpavimo (11,5 proc.) sistemų negalavimų.

Iš kraujotakos sistemos sutrikimų dažniausiai diagnozuojami širdies ūžesiai.

Kone kas antram moksleiviui (39,9 proc. pasitikrinusių mokinių) yra diagnozuoti regos sutrikimai. Dažniausios regos ligos: toliaregystė (36,9 proc.), trumparegystė (30,1 proc.), astigmatizmas (20,7 proc.). Regos problemos dažniausiai kamuoja pradinių klasių moksleivius.

Skoliozė (42 proc.) ir netaisyklinga laikysena (25 proc.) yra dažniausios mokinių skeleto-raumenų sistemos ligos.

Iš kvėpavimo sistemos sutrikimų dažniausias vazomotorinis alerginis rinitas – sutrikimas, pasireiškiantis lėtiniu nosies gleivinės paburkimu.

3 proc. visų mokinių turi antsvorį, o 1 proc. yra nutukę. Iš jų didesnę dalį sudaro berniukai. 2,6 proc. mokinių nustatytas neharmoningas augimas.

Iš viso parengiamajai ir specialiajai fizinio ugdymo grupėms priskiriama 21,9 proc. mokinių. Daugiausia jų yra 9-12 klasėse.

2009 metais 6,7 proc. mokinių sveikatos liko nepasitikrinę. Dalyje pažymų (7 proc.) mokinių sveikata įvertinta nevisiškai ir (ar) gydytojų išvados nepateiktos.TAIP PAT SKAITYKITE