Nobel biocare

Kauno miesto ir rajono odontologinėse įstaigose rasta pažeidimų

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad pernai buvo patikrintos 153 Kauno miesto ir rajono odontologinės klinikos bei kabinetai. Beveik kas aštuntoje įstaigoje nustatyti medicininių atliekų tvarkymo ir saugos reikalavimų pažeidimai.

Didžiausią ir tiesioginę grėsmę pacientų sveikatai kelia nesaugūs (netinkamai išvalyti, dezinfekuoti ar sterilizuoti) instrumentai, turintys tiesioginį sąlytį tiek su sveika, tiek su pažeista burnos gleivine ar krauju. Per sąlytį su gleivine galima užsikrėsti hepatitu B, hepatitu C, ŽIV bei kitomis infekcinėmis ligomis.

Kadangi dauguma odontologinių instrumentų nėra vienkartiniai – naudojami pakartotinai, svarbus kiekvienas jų paruošimo pakartotiniam naudojimui etapas: valymas, dezinfekcija, saugus pakavimas ir ženklinimas, kokybiška sterilizacija. Tokie pažeidimai buvo nustatyti 17-oje tikrintų odontologinių įstaigų: instrumentų valymo ar dezinfekcijos pažeidimai nustatyti 9-iose įstaigose; instrumentų pakavimo pažeidimai – 10-yje įstaigų; sterilizacijos pažeidimai – 10-yje įstaigų; sterilizacijos kontrolės – 8-iose įstaigose.

Patikrinimų metu buvo nustatyta ir kitų, galinčių turėti įtaką pacientui sveikatai, pažeidimų: personalo rankų higienos pažeidimai (2-ose įstaigose), sterilizuojamų paketų ženklinimo pažeidimai (7-iose įstaigose), neturėjo arba netinkamais procedūrų aprašymais naudojosi 12-oje įstaigų dirbantys darbuotojai, dar 4-iose įstaigose trūko naudojamų medžiagų ar prietaisų dokumentų. Medicininių infekuotų atliekų tvarkymo pažeidimai nustatyti 10-yje įstaigų.

Patikrinimų metu už pažeidimus surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, skirtos nuobaudos. Atliekant grįžtamąją kontrolę, pažeidimus padariusiose įstaigose, pakartotinai pažeidimų nenustatyta.

Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Neringa Martišienė primena, kad odontologinių įstaigų darbuotojams privalu laikytis jų darbą reglamentuojančių higienos normų reikalavimų, o pacientams patariama būti budriems ir reikalauti kokybiškos bei saugios paslaugos.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE