Gudručio vaistinė

Kaune pirmą kartą atliktas tarptautinis jaunimo rūkymo tyrimas

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros specialistais, 2012 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais Kauno miesto mokyklinio ugdymo įstaigose atliko tarptautinį jaunimo rūkymo tyrimą „GYTS“ (Global Youth Tobacco Survey).

GYTS tyrimas apima duomenis apie 6-9 klasių moksleivių cigarečių ir kitų tabako produktų vartojimą bei informaciją apie penkis tabako vartojimo faktorius: prieinamumą ir kainą, tabako vartojimo aplinkoje laisvumą, metimą, visuomenės informavimo priemones ir reklamą bei mokyklos programą.

Kompleksiniai tabako bei kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo tyrimai Kauno miesto ugdymo įstaigose dar nebuvo atlikti. Tyrimo metu struktūrizuotai buvo apklausti visų Kauno miesto ugdymo įstaigų 6-9 klasių moksleiviai, o gauti rezultatai analizuoti ir aprašyti VDU Psichologijos katedros specialistų bei prof. A. Goštauto. Tai pirmasis ir vienintelis tokio tipo tyrimas Kauno mieste, kurio dėka išgryninta tikroji situacija tarp Kauno miesto paauglių bei planuojamos tik šiam miestui ir net kiekvienai ugdymo įstaigai individualiai prevencijos ir kitas veiklos priemonės situacijai gerinti.

GYTS tyrimo rezultatai bus pristatyti konferencijoje „Mokinių rūkymo profilaktika Kaune. Dabartis ir perspektyva“. Pranešimus skaitys PSO atstovas Lietuvoje Doc. Robertas Petkevičius , prof. Antanas Goštautas, Kauno rajono savivaldybės gydytojas dr. Romualdas Žekas ir kiti specialistai.

Renginys vyks rytoj (kovo 29 d.) nuo 10 val. Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje, Laisvės al. 96, Kaunas.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE