Biorythm

Kaune įkurtas Sporto mokslo ir inovacijų institutas

Tarptautinio pripažinimo ir verslo dėmesio sieks ką tik savo veiklą pradėjęs Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto mokslo ir inovacijų institutas, numatantis sutelkti universiteto mokslininkų pajėgas.

Šis institutas, pasak LSU atstovo Žilvino Slauskio, įkurtas sujungus keturias universiteto laboratorijas. Jo svarbiausias uždavinys – aktyvinti ir plėsti mokslinius tyrimus bei gerinti jų kokybę.

Nors naujoji mokslo įstaiga žengia tik pirmuosius žingsnius, tačiau jo direktorius vyr. mokslininkas Sigitas Kamandulis neabejoja, kad instituto įkūrimas – svarbus ne tik universitetui, bet ir visai visuomenei.

Institutas specializuosis dviejose srityse – sporto ir sveikatingumo. Universitetas turi pakankamai įrangos objektyviems tyrimams atlikti. Kiekvienam mokslininkui keliamas uždavinys didinti mokslinių publikacijų skaičių ISI Web of Science duomenų bazėse, – atlikti kuo daugiau kokybiškų tyrimų.

„Institute planuoja dirbti 19–20 mokslininkų. Siekiame, kad tyrimų būtų daugiau ir labiau kokybiškų. Kitas svarbus uždavinys – skirti kuo daugiau dėmesio eksperimentinei plėtrai, aktyviau bendrauti su socialiniais partneriais, pristatyti LSU mokslininkų galimybes. Tyrimai turi būti patrauklūs verslui ir visuomenei, o mokslininkai pajėgūs įgyvendinti iškeltus uždavinius.

Vienas pirmųjų mūsų žingsnių – aktyviau bendradarbiauti su tarptautine mokslo bendruomene. Turime užmezgę gerus ryšius su žinomais mokslininkais, pasistengsime, kad bendradarbiavimas intensyvėtų. Žinoma, ieškosime partnerių ir Lietuvoje. Atlikdami tyrimus kartu su kitų institucijų mokslininkais, sutaupome eksperimentų kaštų bei pasiekiame didesnę tyrimų išliekamąją vertę“, – kalbėjo instituto direktorius.

Jo teigimu, šiuo metu LSU mokslininkai su verslu bendradarbiauja pažangių ortopedijos ir reabilitacijos priemonių klasterio projekte. Kartu su 10-ties įmonių specialistais kuria kelio įtvarą su ultragarso, šildymo/šaldymo, elektrostimuliacijos ir lazerio technologijomis. Toks įtvaras padės greičiau sveikti žmonėms po kelio traumų.

LSU mokslininkai nuolat atlieka įvairius tyrimus įvairių įmonių bei sporto klubų užsakymu. Pagal įmonės „Ortopagalba“ užsakymą žadama ne tik atlikti tyrimus, bet ir padėti kurti specialius avalynės įdėklus, kurie neleistų žaloti sportuojančiųjų pėdų.

TAIP PAT SKAITYKITE