Nobel biocare

Kaunas paskirstė paramą kultūrai

Gilias tradicijas turinčio tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ organizavimui ir kauniečių rašytojų knygų leidybai Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius iš miesto savivaldybės biudžeto šįmet gauna 20 tūkst. Lt. paramos.

Iš viso šiais metais kūrėjams bei kultūros renginių organizatoriams iš miesto biudžeto skirta kiek daugiau nei 1,7 mln. Lt. Beveik 100 tūkst. Lt iš šios sumos atiteko miesto kūrybinėms sąjungoms, kurios kasmet džiugina ne tik visiems gerai pažįstamais, bet ir naujais projektais.

„Džiaugiamės, jog kasmet galime vis labiau skatinti kūrybines sąjungas: jų įgyvendinamus projektus bei vykdomą veiklą. Prisidedame ne tik prie tęstinių, bet ir naujų projektų, pavyzdžiui, šiemet vyksiančio Kauno architektūros festivalio“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčnskas.

Šiemet didžiausia suma – 30 tūkst. Lt – paskirta Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriui. Už šias lėšas fotomenininkai įgyvendins du tęstinius miesto vardą garsinančius projektus – „Kaunas fotografijoje” ir „Kaunas Photo“.

Po 10 tūkst. Lt buvo skirta Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriui, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriui ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriui. Už šias lėšas bus paminėtas pirmosios lietuvių aukštosios muzikos mokyklos ir nacionalinės kompozitorių mokyklos 80-metis, įgyvendintas projektas „Dailininkai – Kaunui“ ir Kauno architektūros festivalis.

Kiek mažesnės pinigų sumos atiteko Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriui, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriui ir Kauno meno kūrėjų asociacijai. Kaune veikiančių kūrybinių sąjungų veiklos įgyvendinimui 2013-aisiais iš miesto biudžeto paskirta 90 tūkst. Lt.

Dera pridurti, jog Kauno miesto savivaldybė nestokoja dėmesio ir individualių menininkų apdovanojimams bei paramai. Net 22 Kauno menininkams šiemet paskirtos skirtingo dydžio stipendijos. Kultūros ir meno premijos (po 10 tūkst. Lt) šiemet teko trims kūrėjoms: Dovilei Gimberienei, Birūtai Komskienei ir Jolantai Šmidtienei. Tokios paties dydžio piniginis apdovanojimas – Bernardo Brazdžionio literatūros premija – rašytojai Aldonai Ruseckaitei. Pirmąja Maironio (literatūros) premija apdovanota poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė Patackienė.

TAIP PAT SKAITYKITE