Venoruton spray purškalas kojoms

Kas Europoje išgeria daugiausiai kavos?

Daugelis mūsų kavos šalimi Europoje tikrai pavadintume Italiją, tačiau, pasirodo, jog daugiausiai kavos mūsų žemyne išgeria šiauriečiai. Štai vienam norvegui tenka 10,6 kg kavos, o švedui – 9 kg kavos per metus. Lietuvis vidutiniškai per metus išgeria apie 2 kg kavos, o italas – apie 8 kg.

Be to, skandinavai labiausiai mėgsta kavą, pagamintą filtriniu aparatu. Šiandien keliaujame į Skandinaviją ir kartu su portalu Scandinavianfood.about.com pažinsime šiauriečių kavos gėrimo tradicijas.

Pasirodo, kava jungia žmones ne tik Afrikoje ar Pietų Amerikoje: popietinė „kavos užstalė“ – taip skandinavai vadina savo ne trumpus pasisėdėjimus prie kavos puodelių. Panašiai kaip ir britų „arbatos valandėlės“ šios skandinavų popietės sutraukia žmones kartu, leidžia atsipūsti nuo dienos darbų, pasimėgauti kava ir saldžiais užkandžiais.

Be kita ko, kavos gėrimas darbe, yra tai, ką žmonės daro visame pasaulyje. Bet kavos kultūros, tokios kaip Skandinavijos darbo vietose, niekur kitur nesurasime.

Keliaujant po Skandinaviją pravartu užsukti ir į kavos fabrikėlius. Tiek Švedijoje, tiek ir Norvegijoje skandinavai turi garsius skrudinimo ir kavos paruošimo fabrikus, kuriuose rengiamos ekskursijos ir kavos degustacijos. Juose galima pamatyti visą kavos pupelių paruošimo procesą nuo pradžių iki pabaigos.

TAIP PAT SKAITYKITE