Venoruton spray purškalas kojoms

Kalcis su vitaminu D geriau stiprina kaulus, teigia mokslininkai

Kai reikia sumažinti kaulų lūžių riziką, paprastai gydytojai rekomenduoja vartoti daugiau kalcio, taip pat kalcio su magniu, tačiau JAV atliktas tyrimas pabrėžė vitamino D vaidmenį organizmui įsisavinant kalcį.
Kad žmogaus kaulų tankis būtų reikiamo lygio, su maistu turi būti gaunama pakankamai kalcio. Tačiau kaulų tvirtumui įtakos turi ir tokie dalykai kaip sportavimas, rūkymas ir vitaminas D, kuris organizmui padeda įsisavint kalcį.
Tyrimui JAV mokslininkai naudojo duomenis apie beveik 10 tūkstančių vyrų ir moterų, kurių amžius buvo 20 metų ar daugiau. Vitamino D kiekiui nustatyti buvo tiriama, kiek kraujyje yra 25-hidroksivitamino D. Pastebėta, kad daugelio tiriamųjų 25(OH)D rodikliai buvo mažesni nei rekomenduojami 75 nanomoliai litre kraujo.
Tyrimo autoriai daro išvadą, kad kaulams stiprinti labiau verta padidinti vitamino D kiekį kraujyje iki reikiamo lygio nei padidinti kalcio suvartojimą iki per 566 miligramų per dieną moterims ir 626 miligramų per dieną vyrams.
Pasak tyrėjų, daugiau kalcio suvartoti gali būti svarbu tik moterims, kurios vitamino D turi itin mažai – mažiau nei 50 nmol/l. 
Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Journal of Bone and Mineral Research”, praneša sciencedaily.com.
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama per parą suvartoti 800 miligramų kalcio ir 5 mikrogramus vitamino D.


Savigydos pramonės asociacija

TAIP PAT SKAITYKITE