Pirmasis įspūdis apie nepažįstamą žmogų suformuojamas vos per septyniolika pažinties sekundžių. Rodos, spėjame ištarti tik savo vardą, tačiau aplinkiniai jau būna susidarę nuomonę apie mus. Kaip per tokį trumpą laiką užkariauti geriausias pozicijas?
Būkite savimi
Nesistenkite pasirodyti geresnis, nei iš tikrųjų esate. Nenatūralumas greitai pastebimas, o nuoširdumas, priešingai, užburia. Jei nenorite sudaryti neigiamo įspūdžio, išlikite savimi. Atsipalaiduokite ir pasitikėkite savo jėgomis. Jei susitikimo metu jaudinsitės, kitas žmogus taip pat pasijus nepatogiai. O to mažiausiai norime, tiesa?
Atkreipkite dėmesį į kūno kalbą
Tai, ką sakote, yra svarbu, tačiau kaip tai pasakote, yra daug svarbiau. Atkreipkite dėmesį į savo kūno kalbą. Ar ji atitinka ištartus žodžius? Jei kalbėdamas rodysite susidomėjimą pašnekovu, tačiau kūno kalba atsiribosite (sukryžiuosite rankas, žiūrėsite į dangų ir pan.), asmuo gaus dviprasmišką žinutę. Ir tikriausiai jis patikės ne jūsų žodžiais, bet kūno siunčiamais signalais. Pabrėžkite pasitikėjimą savimi – stovėkite tiesiai, nesukryžiuokite rankų, palaikykite šiltą akių kontaktą, pasisveikinkite tvirtu rankos paspaudimu. Ir, be abejo, nepamirškite šypsotis. Šypsena visuomet sukuria teigiamą įspūdį apie žmogų. Tačiau nepiktnaudžiaukite ja! Asmenys, kurie per daug šypsosi, gali sudaryti nenatūralių ir lengvabūdiškų žmonių įspūdį.
Pasiruoškite iš anksto
Jei šis susitikimas jums itin svarbus ir kelia nerimą, mintyse įsivaizduokite pokalbį dar prieš jam įvykstant. Vizija turi būti kuo pozityvesnė (joje šypsokitės, pasitikėkite savimi, puikiai leiskite laiką ir pan.). Tai paprastas, bet efektyvus būdas atsikratyti nerimo. Tikrojo pokalbio metu nebūsite toks įsitempęs, elgsitės laisviau ir labiau pasitikėsite savo jėgomis.
Jei bijote, kad nežinosite, ką pasakyti ką tik sutiktam asmeniui, iš anksto pasiruoškite kelis galimus klausimus pokalbiui paskatinti. Jei yra galimybė, sužinokite daugiau apie naująjį pažįstamąjį, pvz., koks jo hobis, kokia veikla jis užsiima ir pan. Galbūt Jūs turite bendrų pomėgių? Šie “paruoštukai” padės lengviau užmegzti kontaktą ir pereiti prie laisvesnio pokalbio.
Bendraukite tarsi su draugu
Susitikimo metu elkitės taip, tarsi būtumėte susitikę su geru draugu. Jei įsivaizduosite, kad šnekatės su artimu bičiuliu, o ne su nepažįstamu žmogumi, jums bus lengviau bendrauti – nesąmoningai nusiteiksite pozityviam bendravimui, jūsų kūno kalba taps atviresnė, nuoširdžiau šypsositės, mažiau nerimausite. Tačiau nepersistenkite– kažin ar ką tik sutiktam asmeniui patiktų, jei jį apkabintumėte ar pakštelėtumėte į žandą.
Dar viena svarbi šios taktikos savybė – jūsų požiūris į nepažįstamąjį bus daug pozityvesnis (juk visada smagu susitikti su artimu draugu!), o tai padeda užtikrinti pokalbio sėkmę.
Skirkite visą dėmesį
Pirmojo susitikimo metu gali kilti įvairių nerimastingų minčių: “kas bus, jei neturėsiu ko paklausti”, “ar gerai pradėjau pokalbį”, “ar nedreba mano balsas” ir pan. Stenkitės nepasinerti į save (į šiuos klausimus galėsite atsakyti sau ir po pokalbio) ir kuo daugiau skirti dėmesio pašnekovui. Taip nepražiopsosite svarbių detalių ir parodysite nuoširdų susidomėjimą kitu žmogumi. Atminkite, kad pokalbio metu dėmesio centre turite atsidurti ne jūs, bet pašnekovas.
Aktyviai klausykitės ir rodykite pokalbio skatinamuosius ženklus. Žmonėms patinka kai jais domisi, o tai užtikrins gerą įspūdį apie jus kaip pašnekovą.
Išlikite pozityvūs
Per pokalbį būkite kuo pozityvesnis. Nepulkite svaidyti sarkastiškų juokelių, nekritikuokite, neaimanuokite ir nesiskųskite. Vargu ar kam patiktų bendrauti su žmogumi, kuris nuo pirmo susitikimo puola niurzgėti.
Susitikimą užbaikite su pasitikėjimu. Net jei jis ir nevisiškai vykęs, parodykite asmeniui, kad puikiai praleidote laiką ir kad jums buvo malonu su juo susitikti.