Nobel biocare

Kai kurios ligoninės taps istorija

Nors būsimasis sveikatos apsaugos ministras neketina stabdyti ligoninių pertvarkos, tačiau kai kurie klaipėdiečiai tikisi tam tikrų jos korekcijų.

Taps departamentu

Švėkšnos psichiatrijos ir Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės pajūryje taps vienos pirmųjų gydymo įstaigų, kurias palies pertvarka.

Nuo balandžio 1 dienos Švėkšnos psichiatrijos ligoninė taps Klaipėdos jūrininkų ligoninės dalimi ir įgis departamento statusą.

„Paskelbtos prijungimo sąlygos, informuoti kreditoriai ir Registrų centras”, – apie šiuo metu vykstančią reorganizaciją sakė Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.

Pasak jo, Švėkšnos ligoninės prijungimas sumažins valdymo išlaidas, buhalterijos, personalo skyriaus darbuotojų skaičių.

Jūrininkų ligoninės vadovas sakė nenorįs mažinti darbuotojų skaičiaus miestelyje, kur gyvena 2200 žmonių, o iš jų 250 dirba ligoninėje. Tad greičiausiai teks mažinti kai kurių darbo krūvius.

Bendrai per viešuosius pirkimus organizuojami skalbimo paslaugų, medikamentų, maitinimo paslaugų pirkimai taip pat leis sutaupyti. Laboratoriniai tyrimai, kurie dažniausiai yra planininiai, iš Švėkšnos būtų vežami atlikti į Jūrininkų ligoninę.

Paskaičiuota, kad visos šios priemonės per mėnesį sutaupys apie 50 tūkst., o per metus – apie 600 tūkst. litų.

J.Sąlyga pasakojo ketinąs Švėkšnoje išlaikyti tokį pat – 220 lovų skaičių, taip pat neslėpė ambicingų planų teikti mokamas detoksikacijos ir kitas paslaugas.

Lauks teismo išvadų

Pertvarka ne tokia sklandi dėl Tuberkuliozės ligoninės (TUB) prijungimo prie Klaipėdos apskrities ligoninės. TUB vadovė Violeta Elena Baravykienė tikisi sulaukti sau palankaus sprendimo iš teismo dėl neteisėtos pertvarkos ir laikinųjų priemonių jai sustabdyti.

E.Baravykienė mano, kad vis garsiau reiškiamos Seimo narių abejonės dėl ligoninių pertvarkos teisėtumo taip pat užkirs kelią pertvarkai.

„Reorganizacija nėra pristabdyta. Šiai dienai neturime kitų nurodymų. Tad ligoninių prijungimai – tik laiko klausimas”, – sakė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Apskrities gydytojo skyriaus vedėja Ilona Bumblienė.

„Švėkšnos prijungimas bus baigtas keliomis dienomis anksčiau nei planuota. Pasipriešinimo iš Tuberkuliozės ligoninės kolektyvo nesulaukėme, o kreipimasis į teismą – labiau vyriausiosios gydytojos nuomonės išraiška”, – teigė apskrities gydytoja.

Pasigenda argumentų

Sprendimą dėl Klaipėdos savivaldybei priklausančių gydymo įstaigų likimo priims miesto taryba.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis planuojamoje pertvarkoje kartais pasigenda sistemiškumo ir argumentų.

„Kodėl Švėkšna jungiama prie Jūrininkų ligoninės? – vieną iš pavyzdžių pateikė KUL vadovas. – „Taip reikia” – nėra argumentas”.

V.Janušonis kol kas siūlo palaukti ir pasižiūrėti, kokia bus naujojo sveikatos apsaugos ministro politika. Jis taip pat paminėjo Seimo pirmininkės Irenos Degutienės užuominą pavasario sesijoje svarstyti parlamentarų kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl pertvarkos teisėtumo.

„Ligoninių jungimas nėra esminė pertvarkos dalis, nors kažkodėl visi būtent tai akcentuoja. Pertvarka yra paslaugų pertvarkymas, o būtent tai šiandien ir vyksta”, – teigė vyriausiasis gydytojas.

V.Janušonis prognozavo, kad rajoninėse ligoninėse nutraukus tam tikrų gydymo paslaugų teikimą pacientai užplūs didžiąsias ligonines, kur gerokai pailgės laukiančiųjų eilės.

 Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE