Mollers

Ką reiška „įsikalbėti ligą?

Polinkis „įsikalbėti” ligas yra rimta psichinė problema, vadinama hipochondrija. Šiuolaikiniai psichiatrai mano, kad tariami negalavimai gali susiformuoti dėl nuolatinių stresų, hipodinamijos, piktnaudžiavimo alkoholiu, rūkymo ir t.t. Sunkiais atvejais jie rekomenduoja psichoterapiją ir hipnozę, o lengvesniais paprasčiausiai bendraudami su pacientu ir išmoko jį mažiau nerimauti dėl savo sveikatos.

Jei norite sužinoti, ar nesate hipochondrikas, atlikite šį testą. Į kiekvieną klausimą galite atsakyti: ne (1 balas), labai retai (2), kartais (3), dažnai (4), nuolatos (5).

1. Ar jūs nerimaujate dėl savo sveikatos?

2. Manote, kad sergate kokia nors rimta liga?

3. Jums sunku galvoti apie ką nors kita, išskyrus savo sveikatą?

4. Jeigu blogai jaučiatės, o jums teigiama, kad „nekaip” atrodote, ar jūs labai nerimaujate?

5. Manote, kad jūsų organizme vyksta negeri dalykai?

6. Jus kamuoja įvairūs skausmai?

7. Bijote susirgti?

8. Nerimaujate dėl savo sveikatos labiau už kitus žmones?

9. Manote, kad kiti žmonės įtaria jus apsimetinėjant ligoniu?

10. Jūs netikite gydytoju, kuris sako, kad esate sveikas?

11. Nerimaujate, kad galite susirgti rimta liga?

12. Klausydami arba skaitydami apie ligas, baiminatės jomis susirgti?

13. Jūs jaučiate įvairius simptomus?

Kuo daugiau balų, tuo didesnė hipochondrijos tikimybė. Iki 14-28 balų dar galima jos nesibaiminti, nes ir sveikiems, bet baimingiems žmonėms būdinga nerimauti dėl galimų ligų. Bet jeigu viršijama 32 balus, jau praverstų psichoanalitiko pagalba.

Jeigu esate hipochondrikas

Apie sveikatos problemas kalbėkitės tik su tais žmonėmis, kuriais labiausiai pasitikite. Kasdien mankštinkitės, dažniau pramogaukite, bendraukite su maloniais žmonėmis.

Pajutę nemalonius pojūčius, nesutelkite į juos dėmesio ir nesitikėkite „blogiausio”, o raminkite save mintimis, kad esate sveikas ir „greitai visi pojūčiai išnyks”.TAIP PAT SKAITYKITE