Pasak jos, pakilusi temperatūra visų pirma rodo tai, kad organizmo imuninė sistema kovai su liga sutelkė visas savo pajėgas. Temperatūrai sumažėjus, sumažėja ir organizmo pasipriešinimas ligai.
Nevalgyti – sveika
Visų pirma karščiuojančiam žmogui patariama mažiau valgyti ir gerti daug skysčių.Kodėl susirgus geriau nevalgyti? „Bakterijas ir virusus naikina mūsų organizmo kariai – leukocitai. Jie dalyvauja ir virškinant maistą, todėl badavimas ar lengvas maistas yra pagalba sergančiajam – tada visi jo leukocitai gali kovoti su liga. Kuo sergant netinka saldinta arbata? Cukrus didina gleives, o druska – mažina”, – aiškino pašnekovė.Tad, pasak F.Taunytės, nerimauti dėl prasto ligonio apetito tikrai nėra reikalo. Ypač tai turėtų įsidėmėti sergančių vaikų tėvai ir nemaitinti jų prievarta. Neapkraudami organizmo maistu, kurį jam tenka virškinti, išlaisviname jo energiją kovai su liga. Iš maisto reikėtų rinktis lengvai virškinamus, geriausia – daržovių patiekalus.
Padeda klizmos
Kitas svarbus patarimas – išvalyti žarnyną. „Dabar jis žmones stebina, tačiau anksčiau peršalus būdavo geriamos vidurius laisvinančios žolelių arbatos arba daromos klizmos”, – pastebėjo pašnekovė. „Kai sloguojame ar kosime, gleivių pilna nosyje ir plaučiuose. Tokias pat gleives išskiria ir virpamasis epitelis žarnyne. Išplovus žarnyną, sumažėja gleivių visame organizme – ir nosyje, plaučiuose. Žmogus iškart geriau pasijunta ir lengviau sveiksta”, – aiškino F.Taunytė.
Nepamirškime kompresų ir inhaliacijų
Sergančiam žmogui padėti gali įvairiausi kompresai, įtrynimai, inhaliacijos. Pavyzdžiui, kosint padės ant krūtinės uždėtas karštos druskos ar šiltų su lupenomis virtų bulvių, degtinės kompresas. Tada labai tinka ir bulvių garų, eukalipto inhaliacijos.”Sergančiam žmogui nereikėtų galvoti apie darbą, o pagulėti lovoje. Taip jis padeda ir sau, ir saugo nuo ligos aplinkinius. Senolių išmintis byloja, kad sergantis žmogus jokiu būdu neturėtų dirbti”, – teigė pašnekovė.
38 laipsniai – jau riba
Pastaruoju metu ir medikai vis dažniau pataria vengti temperatūrą mažinančių vaistų. Manoma, kad temperatūros nereikia mažinti, kol suaugusiems žmonėms ji neviršija 38,5 laipsnio, kūdikiams ir mažiems vaikams – 38 laipsnių.Tačiau būtina susirūpinti ir konsultuotis su gydytoju, jeigu temperatūra laikosi daugiau nei 3 dienas, kad būtų nustatyta karščiavimo priežastis.Gydytoja, liaudies medicinos žinovė Filomena Taunytė įsitikinusi, kad liaudies medicina padeda ne prasčiau nei vaistai.