REXSAN

Ką daryti, jei „iškėlė” dantį?

„Kai tik pašąla, tai, žiūrėk, dantį ir iškelia. Tuomet prasideda ilgas ir brangus kanalų gydymas. Na, kai iškelia plombuotą dantį, dar ne tokia bėda. Bet man retkarčiais pamaudžia po bemetalės keramikos tilteliu. Negi reikės jį nuimti ir gydyti kanalus? Sykį mano odontologė išrašė plataus spektro antibiotikų. Išties, ir skausmą, ir patinimą kaip ranka nuėmė. Tai gal galima apsieiti be pergydymo?”

Bendrosios praktikos odontologas ir gydytojas endodontologas Tomas Kizis:

– Antibiotikai padeda tik tam tikrą laiką. Išgėrus antibiotikų kursą, sumažės skausmas, galbūt atslūgs patinimas, pakėlimas. Bet antibiotikais priežasties nepašalinsim.

Jei dantį, tiltelį „kelia”, vadinasi, problema glūdi danties šaknies kanale. Į kanalų sistemą pateko infekcija. Jei jos iš kanalo nepašalinsim, po kurio laiko, peršalus ar kitaip susilpnėjus imunitetui, dantį vėl „iškels”. Visos bėdos ir prasideda susilpnėjus imunitetui, ypač, jei yra dantų, kurių šaknų kanalai sugydyti nekokybiškai. Dantį taip pat „kelia”, kai žūsta nervas (pulpa) dėl gilaus ėduonies, didelės plombos. Tačiau prieš tai pasireiškia ir kitokia simptomatika, pavyzdžiui, maudimas, ūmus skausmas.

Į kanalų sistemą patekusi infekcija sukelia viršūninių danties audinių uždegimą. Jei mikroorganizmai pažeidė dantų kanaluose esančią pulpą, be kanalų gydymo neapsieisime.

Bet kokiu atveju, net jei tenka nuimti tiltuką, šaknies kanalų endodontinis gydymas būtinas.TAIP PAT SKAITYKITE