REXSAN

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė apeliaciją dėl tos pačios lyties asmenų santuokų

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą grąžinti draudimą tuoktis tos pačios lyties asmenų poroms Kalifornijoje, pranešė dienraštis „The Los Angeles Times“.

Penktadienį Kalifornijos 9-osios apylinkės apeliacinis teismas atšaukė draudimą, kuris buvo paskelbtas pagal referendumo dėl vadinamojo 8-ojo pasiūlymo rezultatus. Tas sprendimas įsigaliojo jį paskelbus. Keliomis dienomis anksčiau aukščiausioji JAV teismo institucija nutarė, kad 8-ojo pasiūlymo šalininkai neturi pakankamo pagrindo užginčyti žemesnės instancijos teismo sprendimą, pagal kurį tas draudimas buvo pripažintas prieštaraujančiu konstitucijai. Ši nutartis faktiškai pripažino veiksniu ankstesnį federalinio teismo sprendimą ir atmetė 8-ąjį pasiūlymą.

Tačiau gėjų santuokų priešininkai, įskaitant portalą ProtectMarriage.com, kuris rėmė teisines pastangas, kad draudimas liktų galioti, tvirtino, jog leidimas tuoktis homoseksualioms poroms buvo iš naujo paskelbtas pernelyg skubotai. ProtectMarriage.com šeštadienį rašė, kad 9-osios apylinkės teismas prieš paskelbdamas savo sprendimą turėjo palaukti bent 25 dienas. Argumentuota, kad apeliacinis teismas iš pradžių buvo žadėjęs palaukti „galutinės padėties“, prieš atšaukdamas savo draudimą tos pačios lyties asmenų santuokoms.

„Žmonės abiejose šių debatų pusėse turėtų bent jau pripažinti, kad teismai privalo laikytis savo pačių taisyklių“, – sakoma ProtectMarriage.com koalicijos advokato Andy Pugno pranešime.

8-ojo pasiūlymo šalininkai pažadėjo tęsti pastangas, kad būtų grąžintas draudimas, kurį prieš penkerius metus Kalifornijos surengtame referendume palaikė 52 proc. jo dalyvių, o 48 proc. jam nepritarė.

TAIP PAT SKAITYKITE